Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kompiuterių gamintojai: kaip pasirinkti nešiojamąjį kompiuterį ir nesusimauti?

Kai tiek daug galimybių, pasirinkti tinkamą nešiojamą kompiuterį gali būti sunku. Kaip žinoti, kuris modelis patikimas? Ar kuris nešiojamas kompiuteris tinkamai tarnautų bent trejus metus? Nors ateities nuspėti negalite, galite pasinaudoti sukaupta informacija, kad išsiaiškintumėte, kad geriausia. 

Žinokite statistinę savo sėkmės tikimybę

Bet kuris nešiojamas kompiuteris gali sugesti, tačiau kai kurių gamintojų statistika yra geresnė. 2009 m. SquareTrade atliktas tyrimas, kuris nagrinėjo pastarųjų trejų metų gedimus, nustatė, kad Asus elektronika genda rečiausiai (visai nedaug atsilieka ir Toshiba), o dažniausiai genda HP kompiuteriai. Per paskutinius trejus metus vienas iš keturių HP kompiuterių gedo. Tai atrodo didelis dažnis, tačiau net geriausieji prekiniai ženklai negali pasiekti žemesnio nei 15 proc. rodiklio. Pažiūrėkite visą reitingą, nuo geriausiųjų ir blogiausių:

  • Asus: 15,6%
  • Toshiba: 15,7%
  • Sony: 16,8%
  • Apple: 17,4%
  • Dell: 18,3%
  • Lenovo: 21,5%
  • Acer: 23,3%
  • Gateway: 23,5%
  • HP: 25,6%

Kai kurie skaičiai gali nustebinti. Jei klausytume gandų, patikimiausi kompiuteriai yra Apple, blogiausi – Dell ir Sony. Tikriausiai kiekvienas savo aplinkoje girdėjome istorijų apie nešiojamųjų kompiuterių gedimus. Nors nurodyti skaičiai nerodo labai tikslios statistikos, vis dėlto jie šį tą reiškia. Jei norite ilgai tarnaujančio kompiuterio, vertėtų pagalvoti apie Toshiba ir Asus.

Pasirinkite įmonę su geru techniniu aptarnavimu

Jei planuojate kompiuterį pirkti keliems metams, nenorite atsimušti į nebylią klientų aptarnavimo sistemą. Kai kurie vengia techninio aptarnavimo centrų, kad kasmet keičia nešiojamąjį kompiuterį ir nesuteikia jam progos sugesti. Žinoma, ne kiekvienam tokia išeiti priimtina, dauguma mūsų nori kompiuterio, kuris tarnautų kelerius metus. Tokiu atveju reikėtų rinktis kompaniją su stipria techninio aptarnavimo sistema. 

Remiantis 2012 metų Consumer Reports atliktu tyrimu, Apple gavo geriausią įvertinimą. Acer (ir susijusi įmonė Gateway) buvo įvertinta prasčiausiai. Pateikiame tyrimo rezultatus (didžiausias galimas įvertinimas – 100 balų):

  • Apple: 86
  • Lenovo: 63
  • Asus: 62
  • Dell: 60
  • Toshiba: 59
  • HP: 58
  • Acer/Gateway: 51
  • Sony: nėra įvertinimo

Jei apjungiame techninio aptarnavimo įvertinimą ir gedimų dažnį, kokia kompanija laimi? Apple vidurkis yra didžiausias. Tiems, kurie nenori pirkti Apple, kitas geriausias pasirinkimas – Asus. Deja, mes neturime Sony įvertinimų, todėl šios kompanijos įtraukti į šį sąrašą ir aptarti negalime. Tačiau dar kartą primename – šie skaičiai reiškia ne viską.

Ieškokite nuokrypių

Galite žiūrėti į statistinius duomenis kiek tik norite, tačiau jie nesudarys bendro paveikslo. Kartais įmonės įvertinimas yra prastas dėl to, kad ji gamina daug pigių, biudžetinio tipo nešiojamųjų kompiuterių ir ekranų. Kitos kompanijos daugiausia prietaisų parduoda toms grupėms žmonių (pavyzdžiui, didelėms kompanijoms, studentams), kurie dažniau grąžina prietaisus ir neša juos taisyti (arba atvirkščiai). Jūs šių aplinkybių nežinote, kad minėta statistika gali skirtis priklausomai nuo kompanijos. Daugybė gamintojų kuria nekokybiškus kompiuterius kartu su kokybiškais gaminiais. Turėtumėte atkreipti dėmesį į nuokrypius, kad susidarytumėte bendrą vaizdą. Žinoma, lengviau pasakyti, nei padaryti, tačiau jums gali padėti tam tikri šaltiniai. Wirecutter nurodo kai kurias nešiojamųjų kompiuterių kategorijas, kurios padės rasti geriausią pasirinkimą. Kadangi ne visi jų pasirinkti modeliai atitiks jūsų poreikius, pateikiamos kelios alternatyvos, tarkime, jei norite išleisti mažiau, daugiau, reikia kitokio ekrano dydžio ir pan. Jei norite naudotojo atsiliepimų, jums tereikia žinoti, į ką atkreipti dėmesį, kai ieškote nešiojamojo kompiuterio Amazon ar kitoje panašioje parduotuvėje. Vietoj to, kad kreiptumėte dėmesį į įvertinimą žvaigždutėmis ar bendrą kritiką, ieškokite atsiliepimų, kuriuos pateikiama informacija jums rūpimais klausimai. Pavyzdžiui, jei norite tylaus nešiojamojo kompiuterio, kuriuo konspektuosite susitikimų ar paskaitų metu, ieškokite atsiliepimų apie ventiliatoriaus keliamą triukšmą ir įkaitimą. Taip sužinosite, ką žmonės mano apie jums rūpimus dalykus ir ignoruosite bendro pobūdžio skundus, kurie gali tik pabloginti ar pagerinti jūsų nuomonę apie tam tikrą modelį.

Apsvarstykite savo poreikius

Puikaus nešiojamojo kompiuterio pirkimas nėra tas pats, kad puikaus nešiojamojo kompiuterio pirkimas būtent jums. Apsvarstykite savo poreikius prieš apsispręsdami, priešingu atveju galite atmesti tikrai gerą variantą vien dėl to, kad nežinote, ko norite. Akivaizdu, kai pasimetate tarp statistikos ir atsiliepimų, galite įtikinkite save, kad norite to, ką sako profesionalai ar skaičiai. Prieš pradėdami nešiojamųjų kompiuterių rinkos tyrimą, susidarykite sąrašą, kuriame bus nurodyti jūsų tikslai. Apsispręskite, ko norite iš nešiojamojo kompiuterio, kiek ilgai jums jo reikės, kas dar yra svarbiausia prieš jį perkant. Kai svarstote tarp kelių pasirinkimų, įsitikinkite, kad šie pasirinkimai atitinka jūsų kriterijus. Žinoma, jei turite galimybę, išbandykite nešiojamąjį kompiuterį. Taip galite priartėti prie tobulo kompiuterio įsigijimo.

The post Kompiuterių gamintojai: kaip pasirinkti nešiojamąjį kompiuterį ir nesusimauti? appeared first on vpz.lt.



This post first appeared on VPZ, please read the originial post: here

Share the post

Kompiuterių gamintojai: kaip pasirinkti nešiojamąjį kompiuterį ir nesusimauti?

×

Subscribe to Vpz

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×