Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kaip palaikyti reguliarų bėgiojimą?

Pripažinkite, dažnai randate pasiteisinimą, Kaip išvengti pabėgiojimo: per karšta, per šalta, neturite pakankamai laiko, skauda pėdas, nėra motyvacijos ir t.t.

Bet šį kartą padarykime viską teisingai: po vasaros atostogų planas yra pradėti viską iš naujo bėgiojant reguliariai! Taigi, kaip tai padaryti?

1. Ką reiškia bėgioti reguliariai?

Teoriškai, reguliariai reiškia kažką užbaigti arba atlikti tolygiais intervalais. Taigi, galite teigti, kad reguliariai bėgiojate, jei visada bėgate tuo pačiu metu, kartą per mėnesį? Realybėje, jeigu nepraktikuosite sporto bent kartą per savaitę, vargu, ar gausite kokios naudos, ar pamatysite rezultatus. Tai tas pats, kas teigti, jog valgote daržoves reguliariai, jei valgote jas kas antrą šeštadienį, kai nesate virtuvėje: vargu, ar pastebėsite kokius pokyčius ant savo kūno…  

Kalbant apie bėgiojimą, reguliarumas reiškia bėgiojimą kelis kartus per savaitę, kiekvieną savaitę. Prisiekę bėgikai apsiauna savo sportinius batelius nuo 2 iki 4 kartų per savaitę. Tačiau, kiekvienas turi savo tempą, tad tik nuo Jūsų pačių priklauso, koks tempas labiausiai tinka Jums ir Jūsų dienotvarkei.

2. Reguliarus bėgiojimas siekiant tobulėti

Galbūt niekada nepagalvojote, kad norėtumėte nubėgti maratoną ar keliomis sekundėmis sutrumpinti savo maršrutą. Tačiau, tikriausiai norėtumėte sužinoti, kaip galėtumėte bėgti ilgiau, nesijausti tokie uždusę, pagerinti savo greitį ar net jaustis geriau bėgiojant. Visą tai galite pasiekti reguliariu bėgiojimu.

Bėgiojimas yra ištvermės sportas. Taigi, jis reikalauja pastovių treniruočių, jeigu norite pamatyti rezultatus. Geriau bėgioti kartą per savaitę kiekvieną savaitę, nei bėgti tris kartus vieną savaitę, o kitą savaitę nebėgioti visai. Tik pakartotinų treniruočių dėka Jūsų organizmas sugebės susidoroti su jam tenkančiu krūviu ir prie to priprasti. Tobulėjimas taip pat reiškia savęs išbandymą kartas nuo karto, verčiant kūną viršyti savo galimybes.

O kalbant apie dažnumą, jeigu norite pamatyti rezultatus, idealu būtų bėgioti 3 kartus per savaitę, t.y. beveik kas antrą dieną, tam, kad duotumėte savo kūnui laiko atsistatyti. Venkite bėgiojimo kelias dienas iš eilės, nes bėgiojimai bus kur kas efektyvesni, jeigu truputėlį praretinsite juos (pvz., 2 kartus darbo dienomis ir vieną kartą savaitgalį).

3. Reguliarus bėgiojimas svorio metimui  

Nusprendėte numesti svorio bėgiojant. Nuostabu, tai puiki pradžia! Tačiau, nepamirškite, kad vien bėgiojimo nepakanka. Jūsų pirminis tikslas turėtų būti išlaikyti gerą sveikatos būklę, derinant sportą su subalansuota mityba: tai ilgainiui padės Jums efektyviau atsikratyti papildomo svorio.

Svorio metimas reiškia sudeginti daugiau kalorijų, nei suvartojate. Pasistenkite bėgioti nuo 2 iki 3 kartų per savaitę vidutiniu tempu. Jeigu nesate pratę bėgioti, pradėkite nuo kelių 15 minučių sesijų ir palaipsniui ilginkite bėgimo laiką, kol galėsite išbėgti 40-45 minutes. Jeigu bėgiojate kiekvieną savaitę, pastebėsite, kad natūraliai atsikratote papildomo svorio ir nustebsite, kaip greitai!  

Atminkite, kad svarstyklių rodomas svoris turėtų būti vertinamas atsargiai: daug tiksliau matuoti pagal tai, kaip jaučiatės fiziškai arba pagal Jūsų dėvimų rūbų dydžių pasikeitimus. Iš tiesų, jeigu pradėsite bėgioti reguliariai, pradėsite auginti raumenis ir tonizuoti kūną. Jūsų kūno forma keisis, tačiau nepamirškite, kad raumenys sveria kur kas daugiau, nei riebalai, tad Jūsų svoris nesumažės taip greitai, kaip norėtumėte! Bet tai nereiškia, kad neatsikratote papildomo svorio…

4. Motyvacijos reguliaraus bėgiojimui atradimas

Taip, noriu bėgioti reguliariai, bet kaip man tai padaryti? Jūsų kasdienis gyvenimas ir taip jau labai užimtas ir, žinoma, bėgiojimas nėra pirmenybė. O kas, jeigu tai tampa būtinybe užtikrinant gerą Jūsų savijautą? Pažiūrėjus iš šios perspektyvos, labai tikėtina, kad sugebėsite atrasti laiko pabėgioti.

Idealus sprendimas būtų iš anksto dienoraštyje pažymėti savo išėjimus pabėgioti. Tai privers Jus nusistatyti bėgiojimo grafiką, kuris būtų iššūkis Jums, pasirenkant bėgiojimui tinkamiausias dienas ir tada laikytis šio grafiko.

 

Kita idėja: atrasti reguliarią bėgimo kompaniją pasibėgiojimams. Tai privers Jus laikytis grafiko, o tuo pačiu abiem bus naudinga motyvacija, kurią vienas kitam galite suteikti.

Kartais galite jausti didžiulį motyvacijos trūkumą ar fizinio pajėgumo nebuvimą. Nepasiduokite, tačiau neverskite savęs bėgioti, jei tam visiškai neturite ūpo. Klausykitės savo kūno ir nepersistenkite!

The post Kaip palaikyti reguliarų bėgiojimą? appeared first on Superus.lt.



This post first appeared on SUPERUS, please read the originial post: here

Share the post

Kaip palaikyti reguliarų bėgiojimą?

×

Subscribe to Superus

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×