Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Limak Yatırım 2019 Yılında Halka Arz Planlıyor

Gaziantep’te gazetecilerin sorularını yanıtlandıran Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, piyasaların çok iyi olması takdirde, 2019 yılında halka arz hedeflediklerini söyledi. Döviz kurları, faiz oranları ve erken seçim hakkında sorulan sorulara cevap veren Özdemir, önemli açıklamalarda bulundu.

25 Eylül 2017 tarihinde Gaziantep’te başlatılan Evin Küçük Mühendisleri Projesi‘nin kapanış panayırı yapıldı. Gaziantep’te yürütülen çalışmalar kapsamında 20 anaokulu öğretmeni, 1.500 anaokulu öğrencisi ve 3 bin veliye mühendislik mesleğine dair eğitimler verildi.

Genel seçimler için piyasaların kendini 2019 yılının Kasım ayına odakladığını, ancak belirsizliklerin giderilmesi adına erkene alınmasını da olumlu bulduklarını ifade etti. Bu nedenle seçimin bir an önce yapılarak, yeni sisteme geçiş yapılmasının ve buna göre hareket edilmesinin piyasalar için iyi olacağını söyledi.

İlginizi Çekebilir:
Şok Marketler’in Halka Arz Fiyat Aralığı Açıklandı

Döviz kurlarının erken seçim kararına çok hızlı tepki verdiğini söyleyen Özdemir, kurun ani yükseliş veya düşüşlerinden ziyade stabil olmasının ve öngörülebilirliğinin daha önemli olduğunu belirtti. Kurlardaki öngörülebilirliğin yerli ve yabancı yatırımcılar için önemli olduğunu söyledi. Ebru Özdemir geçtiğimiz aylarda küçük ve orta ölçekli işletmelere, dövizle borçlanmaya sınırlama getirilmesinin de mantıklı olduğunu dile getirdi.

Son yıllarda şirketlerin borçlarının yeniden yapılandırılması için bankalarla görüşme yaptıklarını sık sık duyuyoruz. Bu konuda Ebru Özdemir’in yorumu şu şekilde oldu; “Yıllardır bir sürü şirket, bir sürü konuda yeniden yapılandırma yapıyor. Bu ekonominin bir gereği. Önemli olan bankaların işine devam etmesi, şirketlerin üretime devam etmesi, ihracatın devam etmesi, kısaca ekonominin çarklarının dönmesidir.”.

ABD ve AB’de faizlerin yükseldiğini söyleyen Özdemir, yeni dünya düzenine bizim de ayak uydurmamız gerektiğini belirtti.

Şirketin Halka Arz Edilmesi sorusuna ise; birkaç değişik kolda çalışmalarını yürüttüklerini, ana hedeflerinin tüm şirketleri kurumsal yapıp, halk arz edilmiş olarak yollarına devam etmek olduğunu söyledi.

Halka arzın borsaya ve markete bağlı olduğunu belirten Özdemir, şu adan hazırlık aşamasında olduklarını, çimento, altyapı ve enerji alanlarında art arda halka arz edilmesi istediklerini ifade etti. Halka arz için %20-30 arasında hedefin mantıklı olacağını, piyasaların iyi olması halinde de 2019 yılında bu planlarını hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.This post first appeared on Borsa Nasıl Oynanır, Nasıl Para Kazanılır?, please read the originial post: here

Share the post

Limak Yatırım 2019 Yılında Halka Arz Planlıyor

×

Subscribe to Borsa Nasıl Oynanır, Nasıl Para Kazanılır?

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×