Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

AnadoluJet Türk Hava Yolları’ndan Ayrılacak mı?

AnadoluJet Türk Hava Yolları'ndan Ayrılacak mı?Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından yapılan açıklamaya göre; yönetim kurulunun talebi üzerine AnadoluJet’in ayrı bir şirkete dönüştürülmesi konusu değerlendiriliyor. Ayrıca Ekşi, kararın yılsonunda verileceğini dile getiriyor. Forbes yazarı Martin Rivers, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ile görüşmesine dayandırdığı haberinden bu bilgilere ulaşılıyor.

Karar için yılsonu beklenirken, AnadoluJet‘in filosunun geliştirilmesiyle ilgili planların da olduğu açıklanmış durumda. Bilal Ekşi, AnadoluJet’in ayrılmasıyla birlikte genişlemesinin THY’den ikinci el uçak alarak gerçekleştireceğinin de haberlerini veriyor. Kabin içlerinin ise yerel standartlara göre düzenlenmesi muhtemel görünüyor.

AnadoluJet adına çoğunlukla Ankara Esenboğa Havalimanı‘ndan seferler düzenleniyor. Bu seferler, THY ve SunExpress‘ten an itibariyle 32 adet Boeing 737-800 uçakla yapılıyor.

Türk Hava Yolları Hisse Yorumları, Analizleri ve Uzman Tahminleri için Tıklayın.

Aynı zamanda AnadoluJet, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nı da kullanıyor. Rivers’ın haberinde, Pegasus ile olan rekabet de dile getiriliyor. AnadoluJet’in, Sabiha Gökçen’i ana üssü olarak kullanan ve Esenboğa’yı da kullanarak büyüme hamlesine hız kazandıran Pegasus’a, rekabetçi bir cevap vermeye hazırlandığı da düşünülüyor.

THY yönetiminin, AnadoluJet’i ayrı bir marka haline getirerek Pegasus gibi rakipleri ile daha etkin rekabet edebilir hale getirmek istediği de biliniyor. Bilal Ekşi, AnadoluJet’in özel bir grup olduğunu; ama bağımsız olmadığını dile getiriyor. Şirketi ayırmak istediklerini; ama hala bu konunun tartışıldığını ve karar verilmediğini belirtiliyor.

Pegasus Hisse Yorumları, Analizleri ve Uzman Tahminleri için Tıklayın.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “AnadoluJet, ayrı bir şirket olarak konumlandırılırsa Ankara’yı da hub olarak kullanabilir. Şu anda AnadoluJet uluslararası seferlerini Ankara’dan kolaylıkla yapabiliyor. Bu yıl, THY de Avrupa’ya Ankara’dan dört adet yeni rota ekleyerek talebin nasıl gerçekleştiğini izliyor,” değerlendirmesinde bulundu.

Pegasus’un ise halihazırda Ankara’da konuşlandırdığı 5 uçak, Almanya, Avusturya, Ukrayna ve Ürdün’e seferler yapıyor. Şirketin Satış ve Network Planlama Direktörü Emre Pekesen, Esenboğa’nın büyüme için olgunlaştığını dile getiriyor.

Forbes’e göre şu anda Türk Hava Yolları’nın AnadoluJet ve SunExpress filosu da dahil olmak üzere 293 uçağı bulunuyor. Ayrıca Türkiye’nin en büyük havaalanı olan ve uluslararası uçuş trafiğindeki transit noktası konumunda İstanbul Atatürk Havalimanı’nı ana üssü olarak kullanıyor.This post first appeared on Borsa Nasıl Oynanır, Nasıl Para Kazanılır?, please read the originial post: here

Share the post

AnadoluJet Türk Hava Yolları’ndan Ayrılacak mı?

×

Subscribe to Borsa Nasıl Oynanır, Nasıl Para Kazanılır?

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×