Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Berat Albayrak’tan Alternatif Enerji Projesi Sahibi Gençlere Tam Destek!

35. Enerji Verimliliği Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen 7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın katılımıyla, Wow Convention Center - Istanbul' da konuklarına kapılarını açtı.

7. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı'na Shell Eco-marathon araçları renk kattı. Shell Eco-marathon takımlarının standını, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ziyaret etti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ise gençlerin en az enerjiyle en uzun mesafe gitmek üzere tasarladıkları Shell Eco-marathon araçlarını kullandılar. Albayrak, stand ziyaretinde gençlere tam destek sözü verdi.

Açılış konuşmasının ardından fuar alanında incelemelerde bulunan Berat Albayrak, ziyaretine ilk olarak “en az enerjiyle en uzun mesafe” gitmek üzere tasarlanan araçların yer aldığı Shell Eco-marathon takımlarının standlarından başladı. Takım üyelerinden teknik bilgi alan Berat Albayrak, alternatif enerji kaynaklarının önemine vurgu yaptı.

Albayrak; ''Siz genç nesiller sayesinde alternatif enerji kaynaklarını en iyi, en verimli şekilde değerlendireceğiz. Bu konuda sizlere çok iş düşüyor, projelerinizde sizlere destek olmaya hazırız'' dedi. Takımların başarı grafiği hakkında bilgi alan Berat Albayrak; ''Bu yarışmalarda en az bir Türk takımımızın 1. olması gerekiyor'' diye konuştu. Albayrak'ın yanı sıra standı ziyaret eden EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, Yeditepe Üniversitesi’nin ve İstanbul Üniversitesi’nin Shell Eco-marathon araçlarını kullanarak araçlar hakkında teknik bilgi aldı.This post first appeared on Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı, please read the originial post: here

Share the post

Berat Albayrak’tan Alternatif Enerji Projesi Sahibi Gençlere Tam Destek!

×

Subscribe to Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×