Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

TÜBİTAK’ın 2019 Yılı Destek Bütçesi: 1 Milyar 263 Milyon 792 Bin TL!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı kuruluşlar arasında yer alan TÜBİTAKSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından açıklanan 5.6 milyar TL'lik bütüncül destek programı kapsamında 2019 yılında yapılacak destekler için 1 milyar 263 milyon 792 bin TL ödenek ayıracak.

Toplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kurum olma vizyonunu benimseyen TÜBİTAK, akademik ve endüstriyel araştırma geliştirme çalışmalarını ve yenilikleri desteklemek, ulusal öncelikler doğrultusunda Araştırma-Teknoloji-Geliştirme çalışması yürüten Ar-Ge enstitülerini işletme işlevlerinin yanı sıra, ülkemizin Bilim ve Teknoloji politikalarını belirlemekte ve toplumun her kesiminde bu farkındalığı artırmak üzere kitaplar ve dergiler yayınlamakta. 

Bilim insanlarının yurt içi ve yurt dışı akademik faaliyetleri burs ve ödüller ile desteklenmekte, özendirilmekte, üniversitelerimizin, kamu kurumlarımızın ve sanayimizin projeleri fonlanarak, ülkemizin rekabet gücünün artırılması hedeflenmekte.

TÜBİTAK’ın 2019 Yılı Destek Bütçesi: 1 Milyar 263 Milyon 792 Bin TL

TÜBİTAK bünyesinde verilen destekler için 2019 yılında 1 milyar 263 milyon 792 bin TL ödenek öngörülüyor. 2019 yılı destek bütçesinin ana başlıkları şöyle:

Destek Programları Destek Bütçesi (TL)

Türkiye Araştırma Alanı (TARAL) programları;

  • Sanayi Ar-Ge Destek Programı,
  • Bilim ve Teknoloji Farkındalığını Artırma Programı,
  • Akademik ve Uygulamalı Ar-Ge Destek Programı,
  • Savunma ve Uzay Ar-Ge Destek Programı,
  • Kamu Ar-Ge Destek Programı,
  • UİDB AB Proje Ödül Destek Programı
  • Bilim İnsanı Yetiştirme ve Geliştirme Programı,
1 milyar 63 milyon 195 bin TL
Bilim İnsanı Destek Programları bursları 177 milyon 680 bin TL
Uluslararası Bilimsel Yayın Teşvikleri 21 milyon 172 bin TL
ARDEB Proje Performans Ödülü 1 milyon 745 bin TL

5.6 milyar TL destek kapsamı içerisinde bulunan diğer Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB, Kalkınma Ajansları ve Bölge Kalkınma İdareleri'nin destek bütçeleri hakkında daha detaylı bilgiye linkler aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.This post first appeared on Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı, please read the originial post: here

Share the post

TÜBİTAK’ın 2019 Yılı Destek Bütçesi: 1 Milyar 263 Milyon 792 Bin TL!

×

Subscribe to Girişim Haber - Girişimcilerin Haber Kaynağı

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×