Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

ÖSYM Aday İşlemleri Artık e-Devlet’te!

ÖSYM Aday İşlemleri Artık e-Devlet’te!

ÖSYM tarafından yapılan sınavlara katılabilmek için sistemde kayıtlı olmak gerekiyor. ÖSYM Aday İşlemleri yani AİS sayfasında fotoğrafınız ile birlikte eğitim bilgilerinizin kayıtlı olması gerekmektedir. Sisteme T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yapılmaktadır.

Bu kayıt işlemi için adayların ÖSYM Merkezlerine gitmesi gerekmekteydi. Alınan son kararı ÖSYM Başkanı Halis Aygün duyurdu :

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) e-Devlet’e taşındı. Artık adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabilecekler.

Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylar, e-Devlet şifreleriyle “e-Devlet Kapısı” uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabileceklerdir.

e-Devlet şifresiyle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapan adaylar, burada yer alan e-Devlet ile Kayıt Ol seçeneğine tıklayarak harhangi bir sınav başvurusundan bağımsız olarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabilecekler.

e-Devlet şifresiyle “e-Devlet Kapısı” uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olan adaylar, bir başvuru merkezine gitmeden Başkanlığımızca uygulanan herhangi bir sınava bireysel olarak internet üzerinden başvurularını yapabileceklerdir.

ÖSYM AİS e-Devlet

Bu yazı ÖSYM Aday İşlemleri Artık e-Devlet’te! ilk olarak şu sitede yayınlanmıştır. Ders Koçu - Bilgi Platformu.Yazının kaynağı bu sitedir.This post first appeared on Ders Koçu - Bilgi Platformu, please read the originial post: here

Share the post

ÖSYM Aday İşlemleri Artık e-Devlet’te!

×

Subscribe to Ders Koçu - Bilgi Platformu

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×