Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Jak ušetřit na benzínu

Jak Ušetřit Na Benzínu

Nový Zéland možná na mapě světa vypadá jako malá země, ale ve skutečnosti je 3,4x větší než Česká republika. Pokud cestujete po Zélandu autem, utratíte tak poměrně hodně peněz za benzín. Přinášíme proto pár tipů, jak ušetřit za nákup pohonných hmot.

1. Nakupujte ve větších městech

Počítejte s tím, že kde je konkurence, tam jsou lepší ceny. Benzín proto nakoupíte za nižší ceny ve větších městech než v odlehlé vesničce, která má jedinou benzínovou pumpu v okruhu 50 kilometrů.

Zároveň také platí, že na okrajích větších měst je obvykle benzín levnější než v centrech, kde provozovatelé čerpacích stanic platí větší nájmy.

2. Využívejte AA Smartfuel

Členství ve Smartfuel vám umožňuje sbírat Slevu 6 a více centů / litr za natankování v hodnotě 40 a více dolarů u čerpacích stanic BP a Caltex. Slevu můžete uplatnit až na 50 litrů benzínu v rámci jednoho tankování. Slevu lze hned využít (redeem) nebo akumulovat (accumulate).

Kumulujte slevy, tankujte častěji a méně

Vyplatí se slevu sčítat a takovat častěji za 40 dolarů, protože každým čerpáním v hodnotě od 40 dolarů získáte slevu minimálně 6 centů. Pokud totiž máte skoro prázdnou nádrž,  určitě není problém natankovat za 80 dolarů a získat slevu 6 centů. Za 2 tankování v hodnotě 80 NZD (2x 40) ale můžete získat slevu 12 centů. Takto nahromaděnou slevu můžete uplatnit do konce následujícího měsíce na tankování až 50 litrů. Ideálně proto přijeďte uplatnit slevu s dostatečně hladovou nádrží, aby se do ní maximum z těch 50 litrů vešlo.

Využívejte akčních nabídek

Čerpací stanice BP i Caltex často vypisují akce, v rámci kterých slevu zvyšují v konkrétní dny na 10 centů. Informace o těchto akcích je obvykle odesílána členům SmartFuel na e-mail. Pokud to vaše plány dovolí, využívejte těchto akcí.

Sbírejte slevy u partnerů

Další Slevy lze sbírat nákupem u partnerů SmartFuel. Jejich přehled naleznete na webu AA.

Jak se přihlásit ke SmartFuel

Pokud jste členy automobilové asociace AA (členství vám dává přístup k jejich asistenční službě viz náš článek Nákup auta na Zélandu), obdržíte žlutou kartu, která vám zároveň umožňuje členství v programu AA Smartfuel. Kartu stačí předložit při tankování u BP a Caltex a požádat o využití slevy nebo její akumulaci.

Pokud nejste členy AA, ke SmartFuel se můžete přihlásit v čerpacích stanicích BP a Caltex nebo auto servisech AA.

Jak sledovat výši slevy

Výši nahromaděné slevy a informaci o její expiraci můžete snadno sledovat například prostřednictvím mobilní aplikace pro iOS či Android.

3. Využívejte akcí v Countdown

Supermarkety Countdown občas vyhlašují akci, kdy za nákup nad konkrétní částku, získáte kupón na slevu např. 20c / litr pohonných hmot. Slevy je aktuálně možné uplatnit u čerpacích stanic Gull a Z.

Pozor: Od 1. srpna 2016 začne Countdown spolupracovat s programem SmartFuel a tím pádem stanicemi BP a Caltex. Pokračovat bude ve spolupráci s Gull, ale ukončí spolupráci se sítí Z.

Závěr

Užívejte si cestování po Zélandu za méně peněz s našimi tipy a hlavně, jezděte vlevo a bezpečně. Určitě se také neváhejte svěřit se svými dalšími tipy a zkušenostmi v diskuzi pod článkem.

Příspěvek Jak ušetřit na benzínu pochází z CZECHKiwis.czThis post first appeared on CZECHKiwis.cz, please read the originial post: here

Share the post

Jak ušetřit na benzínu

×

Subscribe to Czechkiwis.cz

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×