Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Λεωνίδιο - Δόξα Μεγαλόπολης 1-0 (vid)

Το Λεωνίδιο επικράτησε δύσκολα σήμερα το απόγευμα στην έδρα του επί της Δόξας Μεγαλόπολης με 1-0 πετυχαίνοντας την ένατη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια στην Α' Αρκαδίας και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με την ΑΕΚ Τρίπολης.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι απείλησαν την εστία του Δημητρέλη με καλύτερες στιγμές τα σουτ του Μπαιρακτάρι και του Χιώτη από πολύ κοντά που δεν βρήκαν στόχο, ενώ η καλύτερη στιγμή για τους φιλοξενούμενους ήταν το δοκάρι του Δρόσου μετά από εκτέλεση κόρνερ και ασταθή απόκρουση του Γιαννούση.

Στο δεύτερο μέρος το Λεωνίδιο πίεσε τον αντίπαλό του χωρίς να βρίσκει λύσεις. Στο 87' μετά από πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Τσεμπελή ο Δημητρέλης έδιωξε εντυπωσιακά, αλλά τρία λεπτά αργότερα, στο 90', μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της Δόξας η μπάλα στρώθηκε στον Τσεμπελή που με δυνατό σουτ έγραψε το 1-0 λυτρώνοντας τους συμπαίκτες του και τους φιλάθλους της ομάδας της Νότιας Κυνουρίας.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Λεωνίδιο - Δόξα Μεγαλόπολης στο βίντεο που ακολουθεί: