Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Párásodik a lakás? Dönts te is a szárítógép mellett!

Kevés annál aggasztóbb dolog létezik, mint mikor éktelenkedő penészfoltokra leszünk figyelmesek a lakásban. A párásodás nem meglepő, miután minduntalan a szobában teregetünk. Egy szárítógép beszerzésével viszont egy csapásra megoldódhatnak nemcsak a szárítási, de az ilyesfajta gondjaink is!

Még mindig nincs szárítógéped? Öreg hiba!

A ruhaszárítás témaköre kapcsán gyakorlatilag két táborra szakadnak a vélemények: míg egyesek szerint felesleges a szárítógép, meg amúgy is horror áron dolgozik, addig mások ódákat zengenek róla. Habár mindkét szárítási módszernek megvan a maga előnye, mégis minden jel arra mutat, Hogy a klasszikus teregetés marad alul a versenyben.

Kezdjük például azzal, hogy ősztől tavaszig nem tudunk a kertbe teregetni, így kell egy nagyobb szárítóállvány, amire a ruhákat tesszük. Most biztos vannak, akik azzal érvelnének, hogy de egy szárítógép is foglal helyet. Természetesen igen, de közel sem annyit, mint egy ruhákkal tele aggatott állvány. Sőt vannak olyan masinák, mint pl. a Miele szárítógép, amit a mosógépre lehet szintezni, de még a konyhapult alá is beépíthető. Folytassuk azzal, hogy a teregetést még meg is oldottuk valahogy, de máris jön a következő probléma: legalább 2 nap, mire teljesen megszáradnak a ruhák a szobában. Addig kerülgetni kell az állványt, nem beszélve arról, hogy lehet pont azt a ruhaneműt szeretnénk felvenni, ami még félig vizes. És akkor még vár ránk a vasalás is, hisz hiába ráztuk ki a ruhákat, biztos, hogy lesz rajtuk néhány ránc. A Miele szárítógép például alapból rendelkezik gyűrődésvédelemmel, ami elsősorban a SteamFinish gőzölőrendszer és a méhsejt-szerkezetes dob számlájára írható.

A klasszikus ruhaszárítás és a magas páratartalom kéz a kézben jár

A fent felsorolt nyűgökből nem véletlenül maradt ki ez a témakör, hiszen úgy gondoljuk, hogy ez külön fejezetet érdemel. Tudniillik ugyanis, hogy egy átlagos adag frissen mosott ruha nagyjából 1,5-2 liter vizet tartalmaz, még a kiadós centrifugálás ellenére is. Ahogy pedig száradásnak indulnak a textíliák, ez a vízmennyiség elkezd kipárologni abba a levegőbe, ahol a teregetést végeztük. Ráadásul nem sima vízről van szó, hanem telis-tele van mosószer és öblítőszer maradványokkal. A tapasztalatok azt mutatják, hogy ilyenkor akár 30%-kal is megnőhet a páratartalom, ami egyáltalán nem kevés, ha azt nézzük, hogy alapesetben 40-60% az ideális.

Természetesen előfordulhat, hogy valaki még élvezni is fogja a helyzetet, hiszen a magasabb páratartalom miatt a levegő is pár fokkal melegebbnek hat, de mi lesz a lakással? Az ablakok bepárásodnak, a falak bevizesednek, és a környező bútorok, tárgyak is nedvesek lesznek. Ebben az „ideális” környezetben pedig kedvet kapnak a penészspórák a burjánzáshoz, ami nemcsak esztétikailag lesz zavaró, de igen komoly egészségügyi károkat okozhat. Egy szárítógép beszerzésével (pl. Miele szárítógép) azonban varázsütésre megszabadulhatunk a párásodástól. A hőszivattyús Miele szárítógép már önmagában véve is tökéletes védelmet ígér, hiszen 50%-kal kevesebb nedvességvesztést biztosít. Ráadásul egy Miele szárítógép maximális tömítettséggel kecsegtet, hiszen a Kevlar® szálerősítőnek hála, a ruhákból kicsapódó nedvesség garantáltan a készülék belsejében marad.



This post first appeared on Work Time Magazin, please read the originial post: here

Share the post

Párásodik a lakás? Dönts te is a szárítógép mellett!

×

Subscribe to Work Time Magazin

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×