Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Bitcoin gwarantem bezpieczeństwa na niespokojne czasy

Nigel Green, prezes firmy konsultingowej deVere Group, twierdzi, że przed nami mocno niepewne czasy dla rynków finansowych. Bitcoin ma być swoistym remedium.

Wojna handlowa

Starcia handlowe pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami mają być, zdaniem Nigela Greena, głównym powodem niepewności na rynkach w najbliższych miesiącach. To właśnie Bitcoin ma być schronieniem dla światowych finansów w okresie ewentualnego najbliższego kryzysu.

Green w wywiadzie dla The Independent:

Największa kryptowaluta świata, Bitcoin, wzrósł aż o 10%, podczas gdy giełdy były wstrząśnięte dużymi spadkami juana. Wojna handlowa z USA nasila się, a zatem to nie przypadek. Powoli świat dochodzi do wniosku, że BTC narzędziem gwarantującym bezpieczeństwo w czasach niepewności na rynku.

Prezes deVere dodaje, że Bitcoin w tej chwili zaczyna nabierać reputacji „cyfrowego złota”. Co ciekawe, wzrost ceny BTC jest niemal wprost proporcjonalny do wzrostu ceny złota na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Kryzys walut fiducjarnych

Wspomniany przez Greena juan rzeczywiście przeżywa spory kryzys od wprowadzenia przez USA dodatkowych taryf celnych na chińskie produkty. Chińska waluta osiągnęła najniższy poziom od dziesięciu lat. Miało to wpływ również na światowe rynki finansowe.

Przed strefą euro i brytyjskim funtem również czasy dość niepewne, głównie ze względu na Brexit. Nowy premier Boris Johnson, zdecydowany zwolennik wyjścia z Unii, może oznaczać opuszczenie wspólnoty bez umowy. Byłoby to spore osłabienie europejskiej gospodarki, a także mogłoby to sprawić, że ludzie coraz przychylniej spojrzą w kierunku kryptowalut.

The post Bitcoin gwarantem bezpieczeństwa na Niespokojne Czasy appeared first on Tokeneo News – wszystko o kryptowalutach.This post first appeared on Cryptoweb.pl - Informacje Ze świata Kryptowalut, please read the originial post: here

Share the post

Bitcoin gwarantem bezpieczeństwa na niespokojne czasy

×

Subscribe to Cryptoweb.pl - Informacje Ze świata Kryptowalut

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×