Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

TED część czwarta

Część czwarta zbioru wykładów z konferencji TED (Technology, Entertainment and Design (Technologia, Rozrywka, Design)). Ideą tych konferencji naukowych jest prezentowanie „Idei wartych propagowania”. Konferencje TED odbywają się corocznie (od 1990 roku). Obok prekursora – stałych konferencji wyrosły również dodatkowe projekty – TED Global, corocznie odbywająca się w innym miejscu na świecie oraz TEDx, spotkania które zorganizować może każdy jednak musi przestrzegać zasad wystąpień oraz nie płacić za prezentacje i publikować je w Internecie. W dzisiejszym zbiorze znajdziecie TEDx z Lublina, Poznania, Warszawy.

Poznacie ciekawe historie jednego z najsłynniejszych głosów w Polsce oraz czemu muzyka klasyczna Jest tak popularna. Zadamy pytanie dlaczego przed trzydziestką warto zmieniać świat i czy picie piwa to taka prosta sprawa. Poznamy świetny pomysł uczenia dzieci przy użyciu wirtualnej rzeczywistości i dowiemy się czemu warto czytać książki fantastyczne. Na koniec poprawimy krawat z dżentelmenem oraz dowiemy się, że dookoła nas to jednak Nie Jest jeden wielki cyrk. Zapraszam! Ted część czwarta!

Potęga głosu | Tomasz Knapik

Pan Tomasz nie tylko opowiedział o sile głosu ale także o swojej pracy i historiach z nią związanych.

Polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny, z wykształcenia dr inż. elektrotechnik, były wykładowca na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Karierę medialną rozpoczął jeszcze przed maturą w radiowej Rozgłośni Harcerskiej. Następnie pracował w Polskim Radiu i w Telewizji Polskiej. Pracując w TVP czytał filmy zagraniczne na żywo na stanowisku lektorskim. Był stałym pracownikiem takich polskich dystrybutorów jak: Imperial, Vision, Best Film, NVC VIM, ITI Home Video, Artvision i wielu innych. W 2008 nagrał komunikaty głosowe dla systemu informacji pasażerskiej w pojazdach stołecznego ZTM (zapowiedzi głosowe dotyczące przebiegu trasy) emitowane w autobusach i tramwajach.

Jak muzyka klasyczna potrafi przeistoczyć człowieka | Benjamin Zander

Benjamin Zander ma dwie zaraźliwe pasje: muzykę klasyczną i pomaganie nam w uzmysłowieniu sobie naszej nieodkrytej miłości do niej – i przez analogię, nieodkrytą miłość do wszystkich nowych możliwości, nowych doświadczeń, nowych relacji.

Dlaczego trzydziestka nie jest nową dwudziestką | Meg Jay 

Psycholog kliniczna Meg Jay ma śmiałe przesłanie dla dwudziestoparolatków: w przeciwieństwie do powszechnego przekonania, wiek dwudziestu kilku lat nie jest dekadą spisaną na straty. W swojej prowokującej prelekcji Jay twierdzi, że pomimo tego, iż małżeństwo, praca i dzieci zdarzają się później w życiu, nie znaczy to, że nie możesz zacząć ich planować już teraz. Daje 3 rady odnośnie tego, jak dwudziestoparolatkowie mogą odzyskać dorosłość w decydującej dekadzie swego życia.

Gentlemani jeszcze nie wymarli | Łukasz Kielban

W wystąpieniu Łukasz opowiada o sile dobrych manier i korzyściach płynących ze znajomości zasad.

Z wykształcenia i zamiłowania historyk, z zawodu bloger i twórca internetowego video, od niemal pięciu lat prowadzący Czas Gentlemanów, blog i kanał dla mężczyzn z klasą. W swojej działalności stara się inspirować do walki z bylejakością w swoim życiu, dbania o maniery i pracy nad własnym charakterem. Prywatnie mąż i ojciec dwójki małych dzieci.

Fantastyka, która pomaga w rzeczywistości | Paweł Frelik

Paweł opowiedział o tym, jak science-fiction poszerza horyzonty myślowe i pozwala lepiej rozumieć świat wokół nas.

Adiunkt w Zakładzie Literatury i Kultury Amerykańskiej UMCS, dyrektor Centrum Badań Gier Wideo UMCS, absolwent UMCS i Washington State University (Pullman, WA, USA), oraz stypendysta Fundacji Fulbrighta na University of California, Riverside. Wykłada również w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Członek zespołów redakcyjnych dwu najważniejszych pism naukowych poświęconych fantastyce naukowej na świecie: „Science Fiction Studies” (USA) i „Extrapolation” (USA/Wlk. Brytania) oraz „Journal of Gaming and Virtual Worlds” (Wlk. Brytania).

Nie każdym piwem warto się zajmować | Tomasz Kopyta

Prosument, czyli połączenie producenta i konsumenta, piwowar domowy i rzemieślniczy, piwny maniak, beer geek, ekspert branży opowiada o piwach i tym, dlaczego nie wszystkie (całe szczęście) smakują tak samo.

To wirtualne laboratorium zrewolucjonizuje zajęcia naukowe | Michael Bodekaer

Wirtualna rzeczywistość nie jest już czymś z odległej przyszłości. Nie ogranicza się tylko do gier czy przemysłu rozrywkowego. Michael Bodekaer chce używać jej do przekazywania wiedzy, uczenia innych ludzi. W tej prezentacji pokazuje swój pomysł na wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości do nauki w szkole.

Twoje zdrowie zależy od tego, gdzie mieszkasz | Bill Davenhall

To, gdzie mieszkasz, wpływa na twoje zdrowie tak samo jak dieta czy geny, ale nie jest częścią twojej dokumentacji medycznej. W swojej wypowiedzi dla TEDMED, Bill Davenhall pokazuje, jak niedoceniane geodane zebrane przez rząd (od lokalnej liczby ataków serca po informacje dotyczące wysypisk odpadów toksycznych) mogą współdziałać z przenośnymi urządzeniami GPS by dostarczyć lekarzom niezbędnych informacji. Nazwijmy to „geomedycyną.”

Po co ten cyrk? | Joanna Reczek-Szwed

W trakcie swojego wystąpienia Asia pokazała czym jest Nowy Cyrk i w jaki sposób może on zmieniać nasze otoczenie na lepsze.

Z wykształcenia filozof i germanistka. Należy do inicjatorów środowiska Nowego Cyrku w Lublinie i jest jednym z założycieli Fundacji Sztukmistrze, gdzie pełni rolę prezesa zarządu.
Była koordynatorką 35. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej, największego na świecie festiwalu sztuki Nowego Cyrku, który miał miejsce w Lublinie w 2012 roku. Jest inicjatorką m.in. takich wydarzeń jak Variete Fundacji Sztukmistrze w Radiu Lublin, ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje, czy konkursu dla uzdolnionych studentów lubelskich uczelni „Open Stage”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Część czwarta zakończona, zapraszam również do obejrzenia wcześniejszych części TED

  • TED część 1 – szkoły zabijają kreatywność, 30 dni wyzwań, pamięć wyczynowa, o pomaganiu innym, komputer który się uczy, rozmowy o szczęściu oraz szczęśliwe mapy " target="_blank">TED część 1 – szkoły zabijają kreatywność, 30 dni wyzwań, pamięć wyczynowa, o pomaganiu innym, komputer który się uczy, rozmowy o szczęściu oraz szczęśliwe mapy 
  • TED część 2 – dlaczego warto się wysypiać, pieniądze i oszczędzanie, sztuka rentgenem pisana, jak (nie)zniszczyć swoich marzeń, hodowanie narządów, najdziwniejsze badania, które jednak i tak mają sens" target="_blank">TED część 2 – dlaczego warto się wysypiać, pieniądze i oszczędzanie, sztuka rentgenem pisana, jak (nie)zniszczyć swoich marzeń, hodowanie narządów, najdziwniejsze badania, które jednak i tak mają sens
  • TED część 3 – zagadka kryminalna, opowieść wojenną, pasjonat surfowania w lodowatej wodzie, opowieść o poszukiwaniu siebie, uwięzieniu w swoim ciele i o zbawiennym wpływie gier komputerowych" target="_blank">TED część 3 – zagadka kryminalna, opowieść wojenną, pasjonat surfowania w lodowatej wodzie, opowieść o poszukiwaniu siebie, uwięzieniu w swoim ciele i o zbawiennym wpływie gier komputerowych

Artykuł TED część czwarta pochodzi z serwisu Linkowskaz.pl.



This post first appeared on Linkowskaz.pl, please read the originial post: here

Share the post

TED część czwarta

×

Subscribe to Linkowskaz.pl

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×