Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

2023-as sakkvilágbajnokság: menetrend,

Hivatalosan is elkezdődött a 2023-as sakkvilágbajnokság, a trón üresen maradt, miután Magnus Carlsen úgy döntött, nem védi meg címét. Itt van minden, amit a tornáról tudni kell.

A 2023-as sakkvilágbajnokság már folyamatban van, és tíz év után új világbajnokot koronáz meg, miután Magnus Carlsen úgy döntött, hogy lemond címéről. Az esemény a 14 legjobb közül a klasszikus játékok mérkőzését tartalmazza, ahol az első játékos, aki 7,5 pontot szerez, megnyeri a sakkvilágbajnokságot.

A cikk a hirdetés után folytatódik

Instagram: Magnus Carlsen tíz év után új világbajnok lett. Ki lesz Magnus Carlsen utódja?

Az első 40 lépésnél 120 perces időkontroll lesz, ezt követi a következő 20 lépésnél 60 perc, majd a játék hátralévő részében 15 perc, lépésenként 30 másodperces lépésekkel.

Ha a mérkőzés döntetlennel végződik, a játékosok gyors és szükség esetén gyorsjátékok sorozatában versenyeznek, amelyeket döntetlenként használnak.

Az alábbiakban minden elérhető információt megtalál a 2023-as sakkvilágbajnokságról.

2023-as sakkvilágbajnokság: menetrend

A sakkvilágbajnokság április 7-én, a nyitóval kezdődött, bár az első meccset csak április 9-én rendezték meg. A mérkőzést a kazah főváros, Asztana szívében található St. Regis szállodában rendezik.

Napi egy mérkőzés, fordulónként két pihenőnappal (és egy április 19-én, a bajnokság felénél). Minden mérkőzés helyi idő szerint délután 3 órakor kezdődik (10:00 GMT/2:00 PT).

A teljes menetrend alább található:

• április 30.: sorsolás
  • Május 1.: záróünnepség
  • 2023-as sakkvilágbajnokság: mérkőzések eredményei (április 29.)

• Ian Nepomniachtchi: 7
  • Ding Liren: 7
  • 2023-as sakkvilágbajnokság: játékosok

A világ legjobb sakkozója címért küzdő két versenyző az orosz Ian Nepomniachtchi és a kínai Ding Liren.

A FIDENepomniachtchi jelenleg a második helyen áll a világranglistán, csak Carlsen mögött

Mivel Carlsen lemond címéről, a mérkőzést a jelöltek tornája győztese és második helyezettje játsszák.

Ez a második alkalom, hogy Nepomniachtchi a világbajnoki címért játszik. 2021-ben 7,5-3,5-re elveszítette a Carlsen elleni dubaji világbajnoki mérkőzést.

A 29 éves Liren a történelem legmagasabban jegyzett kínai játékosa, és jelenleg a harmadik helyen áll a világranglistán Carlsen és Nepomniachtchi mögött. A világbajnoki mérkőzés előtt Nepomniachtchi Elo értékelése 2795, Liren pedig közvetlenül mögötte 2788.

Maria Emelianova/Chess.comLiren a legmagasabbra értékelt játékos a kínai sakk történetében

Ami a két játékos egymás elleni küzdelmét illeti, a Nepomniachtchi enyhe előnyben van, három győzelemmel, két vereséggel és kilenc döntetlennel a klasszikus meccseken. Ha a rapid és a villámjátékokat is beleszámítjuk, az orosz GM előnye 11-5-re nő, 11 döntetlen mellett.

Sakkvilágbajnokság 2023: hogyan nézd meg

A világbajnoki mérkőzést a Chess.com és a Twitch közvetíti, más sakkmesterek élő kommentárjával.

2023-as sakkvilágbajnokság: díj

A Nemzetközi Sakkszövetség (FIDE) 2 millió eurós (2,17 millió USD) nyereményalapot biztosít a helyi adók nélkül. A rendezvény partnere a Freedom Holding Corp, az egyesült államokbeli NASDAQ-on jegyzett pénzügyi szolgáltató cég.

Ha a mérkőzés 14 játszmán belül véget ér, a nyereményalap 60%-a a győztesé, 40%-a pedig a másodiké. Ha döntetlenre van szükség, a nyereményalap 55-45%-ban kerül felosztásra.

2023-as sakkvilágbajnokság: miért nem játszik Carlsen?

A norvég sakkcsodagyerek, Magnus Carlsen, a regnáló ötszörös sakkvilágbajnok 2021-ben mondta ki először, hogy csak akkor védi meg címét, ha találkozik Alireza Firouzjával, a 19 éves iráni-francia szenzációval.

FIDEMagnus Carlsen tavaly megerősítette, hogy nem védi meg világbajnoki címét

Végül Firouzja a hatodik helyen zárta a 2022-es madridi jelöltek tornáját.

2022 júliusában Carlsen egy podcast epizódban megerősítette, hogy nem fogja megvédeni címét.

Öt világbajnoki cím után Carlsen már nem élvezi ezeket a meccseket. – Nem tartom kizártnak a jövőbeni részvételt, de nem számolnék vele – mondta.

Forrás

A 2023-as sakkvilágbajnokság: menetrend, bejegyzés először Best Blog-én jelent meg.

This post first appeared on Best Blog Magyarország, please read the originial post: here