Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Czym jest Halloween?

Święto Halloween to noc, w której możemy spotkać wilkołaki, wiedźmy, diabły, zombie, wampiry a także inne straszne stwory znane ze złych snów, horrorów oraz starych legend. Oczywiście spotkać je możemy tylko w teoretyczny sposób także bez obaw, przecież nikt z nas nie wierzy w duchy i inne tego typu stwory.

Dokładna data i miejsce powstania tego święta nie Jest nikomu znana, ale wielu szacuje, że mogą to być czasy kiedy obchodzone było rzymskie święto na cześć Pomony, bóstwa nasion i owoców, lub obchodzone w północnej Europie celtyckie święto na powitanie zimy.

W dzisiejszych czasach Halloween obchodzone jest 31 października, szczególnie kultywowane jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii a także Irlandii. W tych krajach jest to jedno z najbardziej popularnych świąt zaraz po Bożym narodzeniu. Co ciekawe nie jest to święto urzędowe a obchodzi je większość obywateli.

Ma to też duży charakter marketingowy i oczywiście finansowy, ponieważ w tym dniu wiele osób dekoruje swoje domy różnymi upiornymi kukłami, w dyniach drążą upiorne twarze i zapalają w nich świeczki (jest to najbardziej popularny symbol Halloween). Wiele dzieci się przebiera w różne stroje, które rodzice kupują lub wypożyczają w specjalistycznych sklepach i wypożyczalniach. Jest to dzień, w którym wiele osób bawi się strasząc w pozytywny sposób inne osoby ale również niewątpliwe jest to dzień w którym ludzie zarabiają duże pieniądze.Halloween w Polsce
Naturalną rzeczą jest to, że wiele świąt przyszło do nas z zachodu, tak samo również jest ze świętem Halloween. W naszym kraju pojawiło się w latach 90. W szkołach organizowane są dyskoteki dla najmłodszych, na które dzieci przebierają się za różne postacie. Również dla starszych organizowane są różnego rodzaju imprezy z tematyką tego święta, w teatrach i kinach są prezentowane horrory.

Zabawy
Cukierek albo psikus (ang. trick or treat) Jest to najbardziej popularna zabawa. Dzieci chodzą z koszykami na cukierki od domu do domu i zbierają słodkości, jeżeli ktoś nie da im chociażby cukierka to dzieci robią mu drobnego psikusa.

Apple bobing
Zabawa polega na tym, aby bez użycia rąk spróbować ugryźć jedno z jabłek, które pływają w misce wody. Jeżeli nie uda nam się ugryźć, czy uszkodzić jabłka oznacza to szczęście w nadchodzącym roku.

Rzut orzechem do ogniska
W tym dniu popularne są ogniska, i również przy nim można zabawić się. Okres jesienny to okres gdzie jest dużo orzechów. Wystarczy wziąć jednego i wrzucić go do ogniska, jeżeli orzech pęknie z charakterystycznym trzaskiem to oznacza to odwzajemnioną miłość.

Wiele osób uznaje to w naszym kraju za pogańskie święto, tym bardziej że w naszym kraju, następnego dnia jest obchodzone święto Wszystkich Świętych, które jest dniem spokoju, ciszy, wspomnieniem naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata.
Czy obchodzić Halloween czy nie?
Myślę, że żyjemy w cywilizowanym kraju, aczkolwiek każdy ma swoje zdanie na ten ten temat także wybór należy tylko do Ciebie...


This post first appeared on Znaczenie Zabobonow, please read the originial post: here

Share the post

Czym jest Halloween?

×

Subscribe to Znaczenie Zabobonow

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×