Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

"Διπλό" με Ιμόμπιλε για τη Λάτσιο

Με γκολ του Τσίρο Ιμόμπιλε στο 89′ η Λάτσιο επικράτησε με 2-1 της Φιορεντινά εκτός έδρας και παρέμεινε κοντά στην πρώτη τετράδα της Serie A.  Από τα πρώτα λεπτά το ματς απέκτησε πολύ καλό ρυθμό και είχε και πολύ καλές φάσεις και για τις δύο πλευρές. Έτσι, δεν άργησαν να έρθουν και τα γκολ, με τη Λάτσιο να ανοίγει το σκορ στο 22′ με τον Κορέα, ο οποίος απέφυγε και τον Ντραγκόσφκι, μετά την πάσα του Ιμόμπιλε στην αντεπίθεση και τους “Βιόλα” να ισοφαρίζουν στο 27′ με τον Κιέζα μετά τη σέντρα του Ριμπερί από αριστερά.

Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 38′ οι γηπεδούχοι έχασαν με τραυματισμό τον Κάσερες και το ματς παρέμενε ανοιχτό και με μεγάλο ενδιαφέρον και στο δεύτερο ημίχρονο. Η Φιορεντίνα είχε ευκαιρίες με τους Κιέζα και Ριμπερί για το δεύτερο γκολ, η Λάτσιο “απάντησε” με αυτές του Λουίς Αλμπέρτο και τελικά στο 89′ ο Ιμόμπιλε σημείωσε το 1-2 με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Λουκάκου. Στο 96′ ο Καϊσέδο θα μπορούσε να κάνει το 1-3, αφού η Λάτσιο κέρδισε πέναλτι για χέρι του Ρανιέρι (αποβλήθηκε με 2η κίτρινη), αλλά ο Ντραγκόφσκι απέκρουσε.