Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Dzień Japonii w Sosnowcu – relacja

Oczami japonisty - blog naukowy o Japonii i japonistyce

W dniu 19.04.2017 wykładowcy i studenci specjalności japońskiej z Instytutu Języka Angielskiego UŚ zorganizowali doroczne już wydarzenie – Dzień Japonii. Impreza ta ma na celu przybliżyć młodzieży licealnej specyfikę naszych studiów i zachęcić do studiowania na kierunku: anglistyka, specjalność tłumaczeniowa z językiem japońskim.

Warto podkreślić, że filologia angielska na Uniwersytecie Śląskim jest drugą co do wyników anglistyką w kraju. Zaś jej połączenie z drugim językiem wykładowym do wyboru spośród szerokiej puli języków orientalnych jest już ewenementem. Jeśli chodzi o specjalność japońską, te innowacyjne studia prowadzone są już piąty rok.

Dzień Japonii otworzył dyrektor Instytutu Języka Angielskiego, prof. Adam Wojtaszek.

Otwarcie Dnia Japonii przez prof. Adama Wojtaszka

Podczas gdy w holu na parterze studenci prezentowali rozmaite aspekty kultury japońskiej, od origami poczynając, aż po naukę gry w japońskie szachy shogi, czy nawet w go, w tym samym czasie w sali na piętrze odbywały się prezentacje i wykłady m.in. o żartach językowych dajare, o kanji, o elementach shintoistycznych w najnowszym, niezwykle popularnym anime Kimi no na wa, wreszcie o starożytnych opowieściach japońskich (monogatari), które obecnie traktowane są jak legendy, baśnie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy: ubierania yukaty, czy ceremonii herbacianej.

W przyszłym roku liczymy na szerszy udział młodzieży, jak również fanów Japonii.

Zobacz fotorelację z tego wydarzenia:

Artykuł Dzień Japonii w Sosnowcu – relacja pochodzi z serwisu Oczami japonisty.This post first appeared on Japgrampedia, please read the originial post: here

Share the post

Dzień Japonii w Sosnowcu – relacja

×

Subscribe to Japgrampedia

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×