Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

“Пирин” загуби в Кърджали

Пирин записа поражание с 0:3 при гостуването на Арда (Кърджали) в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. Лъчезар Котев откри резултата в 18-ата минута, а Иван Коконов удвои 5 минути преди края на първата част. През второто полувреме Тонислав Йорданов реализира дузпа в 58-ата минута, с което оформи крайния резултат. Четвърти гол на централният нападател пък бе отменен след намеса на ВАР заради засада.

След равностойни 15 минути в 18-ата Арда излезе напред в резултата. Тогава Милен Желев подаде късо по земя на Лъчезар Котев и той от далечно разстояние отправи изстрел, с който откри резултата.

В 25-ата минута пробив на Жуниньо завърши с удар на Спас Делев в близкия ъгъл. Шейтанов обаче улови. 8 минути по-късно Желев опита късмета си с далечен шут, но неточно. В 40-ата минута Арда вкара за втори път. Жуниньо напредна добре, подаде на открилия се вдясно Иван Коконов и той с диагонален удар по земя вкара в далечния ъгъл за 2:0.

Второто полувреме започна с натиск на Пирин, който обаче не доведе до нищо опасно. В 57-ата минута Тонислав Йорданов излезе сам срещу Шейтанов, но бе фаулиран от вратаря, който удари нападателя в опит да боксира топката. Така се стигна до изпълнение на дузпа, с което се нагърби самият Йорданов и реализила за крайното 3:0.

Следващият ангажимент на „орлетата“ е двубоя от турнира за купата на страната срещу Банско. Мачът е в сряда, 22 септември от 16:00 ч.

В понеделник, 27 септемвври, Пирин посреща Черно море в мач от 9-ия кръг на Първа лига.

This post first appeared on Blagoevgrad.eu – Новини Благоевгр, please read the originial post: here