Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Resolved to Get Involved in 2023? How to Put Your Skills to Use Around Your Community

Zdjęcie: istockphoto.com

Czy rok 2023 to rok, w którym staniesz się bardziej aktywny w swojej społeczności lub bardziej wpływowy w sprawach, które są dla Ciebie ważne? Możesz się zaangażować i oddać, robiąc rzeczy inne niż wolontariat w jadłodajni, organizowanie zbiórki odzieży lub wspieranie zbiórki pieniędzy.

Być może masz hobby, uwielbiasz majsterkować lub lubisz zajęcia towarzyskie. Każda z tych umiejętności i zainteresowań może przynieść korzyści społeczności — wystarczy dowiedzieć się, jak zastosować je w znaczący sposób. Niezależnie od tego, czy Twoja społeczność jest w Twojej okolicy, czy daleko na Ukrainie, zawsze istnieje sposób, aby się zaangażować.

Oto 12 możliwości wolontariatu, które mogą zainspirować Cię do dzielenia się swoimi talentami.

1. Dzianinowe czapki dla noworodków na oddziałach intensywnej terapii

Zdjęcie: istockphoto.com

Czy zgromadziłeś obszerną kolekcję przędzy? Niezależnie od tego, czy robienie na drutach i szydełku jest dla Ciebie kojące, czy po prostu lubisz mieć zajęte ręce, zastanów się nad zrobieniem czapek dla dzieci w szpitalu. Niemowlęta na OIOM-ie dla noworodków potrzebują pomocy w utrzymaniu ciepła, a dostarczanie wcześniaków ręcznie robionych czapek to jeden ze sposobów, w jaki możesz pomóc.

Skontaktuj się z lokalnym szpitalem, aby dowiedzieć się, czy potrzebują czapek, lub wyślij swoje rękodzieło do organizacji takiej jak Lots of Love.

POWIĄZANE: Najlepsze nawijarki przędzy

2. Sprzedawaj swoje dzieła i przekaż dochody na cele charytatywne

Zdjęcie: istockphoto.com

Najłatwiejszym sposobem na sfinansowanie swojej kreatywności podczas pomocy lokalnej organizacji jest przekazanie części lub całości swoich dochodów na cele charytatywne. Ta możliwość wolontariatu jest odpowiednia dla tych, którzy kochają robić rzeczy, ale muszą odciążyć swoje rosnące zapasy.

Załóż małą firmę na Etsy dzięki kreatywnym wysiłkom i pomóż odwdzięczyć się swojej społeczności lub organizacjom non-profit, które zajmują szczególne miejsce w Twoim sercu, na przykład schronisku dla zwierząt lub programowi dla dzieci z rodzin o niskich dochodach. Skorzystaj z wyszukiwarki organizacji charytatywnych, aby znaleźć taką, która Cię pasjonuje, i zacznij dla niej zarabiać!

POWIĄZANE: Najlepsze wskazówki dotyczące sprzedaży swoich rzeczy online

3. Zaangażuj się w Fix-It Cafe

Zdjęcie: istockphoto.com

Jeśli masz naturalną zdolność do naprawiania rzeczy w domu, rozważ dołączenie do kawiarni naprawczej. Jeśli nie ma takiej w Twojej okolicy, podejmij inicjatywę i załóż własną kawiarnię naprawczą.

Te małe warsztaty to miejsca, do których członkowie społeczności mogą przynosić zepsute, ale nadające się do naprawy przedmioty i naprawiać je z Twoją pomocą i wiedzą. Zgłaszając się jako wolontariusz do kawiarni naprawczej, możesz pomóc ludziom zdobyć niezbędne umiejętności i zapobiec przedwczesnemu wylądowaniu przedmiotów na wysypisku.

POWIĄZANE: Najtańsze sposoby na ogrodzenie podwórka

Zdjęcie: istockphoto.com

Czy jesteś hobbystą obróbki drewna? Jeśli dobrze posługujesz się piłą i jesteś biegły w małych projektach budowlanych, zachwyć lokalnych entuzjastów książek małą bezpłatną biblioteką! Te wyskakujące kąciki z książkami pomagają budować społeczność, inspirować czytelników i promować umiejętność czytania i pisania. Zasadniczo są to giełdy książek w sąsiedztwie, na których członkowie społeczności mogą przekazywać swoje książki i kupować nowe.

Seniorzy i osoby o ograniczonej sprawności ruchowej mogą szczególnie docenić posiadanie pobliskiej biblioteki społecznej, ponieważ może to zachęcić ich do pójścia na krótki spacer po następną książkę.

POWIĄZANE: 11 „nowatorskich” sposobów projektowania domowej biblioteki

Zdjęcie: istockphoto.com

Oddany ogrodnik może co roku wyhodować mnóstwo owoców, warzyw i ziół. W niektórych przypadkach jest zbyt dużo produktów dla jednej osoby, a te bogate w składniki odżywcze produkty mogą się zmarnować.

Jeśli to brzmi jak ty, przekaż swoje dodatkowe produkty do lokalnej lodówki lub Freeedge. Są to miejsca, do których ludzie mogą przynosić artykuły spożywcze i dzielić się nimi z innymi członkami swojej społeczności. Ci, którzy doświadczają braku bezpieczeństwa żywnościowego, często nie mają dostępu do zdrowszych opcji, takich jak produkty; hojność twojego ogrodu może pomóc wypełnić tę lukę i nakarmić głodnych.

POWIĄZANE: 50 rzeczy, które każdy właściciel domu powinien wiedzieć, jak to zrobić

6. Ułóż puzzle z nowymi przyjaciółmi

Zdjęcie: istockphoto.com

Kto by pomyślał, że budowanie lub przekazywanie puzzli może być okazją do wolontariatu? Jeśli lubisz układać puzzle i chciałbyś wywrzeć pozytywny wpływ na swoją społeczność, skontaktuj się z lokalnym centrum seniora lub rezydencją. Mogą potrzebować darowizn na układanki do swoich programów, a także możesz zgłosić się jako wolontariusz do układania puzzli z ich mieszkańcami. Będziesz mógł zaoferować towarzystwo i wszyscy będziecie się cieszyć zabawnym projektem.

Kilku producentów puzzli ma programy takie jak Puzzles for Good, w których można przekazać puzzle, które trafią do potrzebujących.

POWIĄZANE: Najlepsze stoły do ​​układania puzzli

Zdjęcie: istockphoto.com

Jeśli lubisz robić projekty związane z obróbką drewna, rozważ przekazanie swoich dzieł na cele charytatywne. Na przykład możesz zbudować budy dla swojego lokalnego schroniska dla zwierząt lub wziąć stronę z projektu społecznościowego Habitat ReStore i zrobić schroniska dla psów z materiałów pochodzących z recyklingu.

Ogrodzenia to kolejny rodzaj projektu budowlanego, który może być wartościowy dla organizacji charytatywnych zajmujących się zwierzętami. Jedna z takich grup, Beyond Fences, buduje ogrodzenia, aby ludzie z ograniczonymi środkami mogli zapewnić bezpieczeństwo swoim futrzanym towarzyszom. Może się również okazać, że lokalne schroniska dla zwierząt docenią Twoją wiedzę na temat budowy ramp, ogrodzeń i placów zabaw na świeżym powietrzu. Poświęcając swój czas i umiejętności na wyprodukowanie tych praktycznych przedmiotów, możesz poprawić życie zwierząt, dając im schronienie i podwórko, po którym mogą bezpiecznie biegać.

POWIĄZANE: 15 pomysłów na domek dla psa dla Twojego futrzanego przyjaciela

8. Namaluj mural w placówce służby zdrowia

Zdjęcie: istockphoto.com

Czy pękasz z talentem artystycznym, ale brakuje Ci płótna? Udostępnij swoją wiedzę malarską organizacji non-profit lub szpitalowi, proponując namalowanie dla nich muralu. Te budynki wydają się być bardzo proste i mało inspirujące, więc ściana sztuki naprawdę może rozjaśnić czyjś dzień.

Naszkicuj swój pomysł i wyślij go do lokalnych placówek służby zdrowia i innych organizacji. Jeśli chcesz czegoś mniej samodzielnego, organizacje non-profit, takie jak Foundation for Hospital Art, bardzo ułatwiają zaangażowanie się we wprowadzanie życia i sztuki do szpitali.

POWIĄZANE: 13 dziwnie niesamowitych sposobów na pomalowanie pokoju

9. Gotuj dla innych

Zdjęcie: istockphoto.com

Smakosze i domowi kucharze uwielbiają przyrządzać dobry posiłek i dzielić się nim z przyjaciółmi i rodziną. Pyszne jedzenie budzi ciepłe uczucia i tworzy miłe wspomnienia, więc dlaczego nie sięgnąć i pozwolić innym doświadczyć twoich kreacji kuchennych?

Niezależnie od tego, czy przynosisz swoje talenty kulinarne do jadłodajni dla bezdomnych, czy przygotowujesz dodatkowe porcje i dostarczasz paczki dla samotnego starszego sąsiada lub pogrążonego w żałobie przyjaciela, twoje jedzenie z pewnością zostanie docenione.

POWIĄZANE: 8 Produkuj hacki do przechowywania, aby zmniejszyć ilość odpadów

10. Materiały medyczne do druku 3D

Zdjęcie: istockphoto.com

Czy lubisz druk 3D? to zabawne! Po prostu załaduj model iw ciągu kilku godzin możesz mieć prawie wszystko, o czym możesz marzyć. Wiele osób zastanawia się, jak ulepszyć świat za pomocą tej technologii.

Jeśli masz drukarkę 3D, jednym ze sposobów, w jaki możesz pomóc swojej społeczności, jest produkcja materiałów medycznych. Na przykład e-NABLE tworzy protezy kończyn dla osób po amputacji. Możesz także stworzyć opaski zwalniające maskę dla pracowników szpitala lub butelki z pigułkami, które ułatwią osobom cierpiącym na chorobę Parkinsona dostęp do leków. Przy odrobinie wyobraźni możesz wykorzystać swoją drukarkę 3D, aby pomóc ulepszyć swoją społeczność.

POWIĄZANE: 8 sposobów zarabiania pieniędzy na drukarce 3D

11. Oferuj lekcje jogi

Zdjęcie: istockphoto.com

Joga to doskonała forma ćwiczeń, ale wiele osób, które chciałyby się jej nauczyć, może nie mieć środków na zajęcia, transportu na zajęcia stacjonarne lub napotykać inne przeszkody, które uniemożliwiają im uczestnictwo. Otwiera to wspaniałe możliwości wolontariatu w Twojej społeczności: możesz poprawić dostęp do tej zdrowej praktyki, tworząc własną hiper-lokalną wersję Fundacji Give Back Yoga.

Jeśli przemawia do ciebie ten rodzaj wolontariatu, zaoferuj bezpłatne zajęcia jogi w parku lub zapewnij zajęcia w ośrodkach dla seniorów lub w ramach programów młodzieżowych.

POWIĄZANE: Jak zorganizować epicką imprezę blokową, na której wszyscy będą tańczyć na ulicy

12. Upiecz chleb na dobre

Zdjęcie: istockphoto.com

Podczas pandemii Covid-19 popularność wypieku chleba wzrosła. W miarę jak przechodziłeś od zakwasu przez focaccię do bagietek, być może doskonaliłeś swoje rzemiosło, ostatecznie osiągając status eksperta.

Jeśli nauczyłeś się kochać pieczenie chleba, ale okazało się, że jesteś zbyt skłonny do pobłażania sobie, przekaż swoje talenty do pieczenia organizacjom takim jak Community Loaves, gdzie możesz upiec chleb dla tych, którzy go potrzebują. W ten sposób możesz stale dostarczać bochenki, przekazywać swoje dzieła na szczytny cel i nadal cieszyć się pysznym zapachem świeżego chleba w domu.

The post Resolved to Get Involved in 2023? How to Put Your Skills to Use Around Your Community first appeared on artsdesignfactory.This post first appeared on Wall Art, please read the originial post: here

Share the post

Resolved to Get Involved in 2023? How to Put Your Skills to Use Around Your Community

×

Subscribe to Wall Art

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×