Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Чи справді доступний a-mount?

Дана публікація насамперед буде корисна тим хто нещодавно перейшов на систему Sony. Про що йдеться? А йдеться про розповсюджені легенди в інтернеті що нібито оптика під байонет a-mount є набагато доступнішою по ціні. Пробуємо розібратися у цьому питанні. Ну і для непосвячених в тему: a-mount тип байонета (стандарт кріплення об’єктива до камери) який базовим був для камер Minolta, Sony. Наразі в останнього виробника на зміну прийшов тип e-mount. Та про це детальніше в публікації.

Тип a-mount і його особливості

Справді a-mount уже частково історія, та підтримка цього стандарту і досі триває. Вперше зіткнувся з даним типом байонета тоді коли в арсеналі з’явилася бездзеркалка Sony і гостро постало питання в оптиці. І саме тоді наткнувся на публікації на форумах що мовляв оптика під байонет a-mount є врази доступнішою.

Коли отримав перші об’єктиви під цю систему зрозумів, що вона технічно здавалося б є універсальною від наступників оскільки вона розрахована на два механічні типи фокусування: у звичному випадку коли двигун фокусування є в корпусі об’єктива, і у старішому випадку, коли двигун фокусування є у корпусі камери (так звана викрутка).

На офіційних сайтах виробників довідуюсь що різниця між a-mount та e-mount насамперед у призначенні. А-mount насамперед призначений для камер у яких є дзеркало, або напівпрозоре дзеркало (стандарти ILCA-xx, DSLR-Axx, SLT-Axx).

Отож недовго думаючи приступив до пошуків оптики під дану систему.

А-mount оптика

Після тривалих пошуків в мережі розумію що справді пропозицій на вторинному ринку багато. Лідерство тут тримають об’єктиви марки Minolta. Та попри те можна віднайти й об’єктиви інших виробників, серед яких та Sony, Sigma, Tamron, Tokina і ін. Трапляються поодинокі випадки об’єктивів радянського виробництва перероблені під a-mount. Що цікаво от від сучасних китайських виробників типу Yongnuo, Viltrox, Meike оптику під a-mount віднайти майже нереально. Очевидно спостерігається орієнтація на сучасний сегмент без дзеркальних камер, а a-mount тут трохи не в тему.

Доступність a-mount

Ну що нарешті дійшли до найцікавішого. Отож перші юзання по мережі інтернет і бачимо широкий спектр пропозицій оптики Minolta. І діапазон цін від 600 грн до 1500 грон. Якщо трапляються об’єктиви інших виробників вартість може підійматися до 5000 грн. Тобто умовно усі пропозиції можна розділити на два цінових діапазони: перший – від 600 до 1500 грн другий – від 3500 до 5000 грн. У першому ціновому діапазоні беззаперечним лідером є Minolta. У другому – Minolta та об’єктиви інших виробників. Що є в діапазоні від 1500 до 3500 грн. Тут потрапляють об’єктиви з багами з вищого дивізіону, або ну дуже в суперовому стані об’єктиви з нижнього дивізіону. І ще одне уточнення: цифри які будуть наводитись нижче, є актуальними станом на 2021 рік.

Та все ж якщо проаналізувати наявну інформацію можна віднайти певні закономірності. Отож що можна придбати в діапазоні від 600 до 1500 грн. Тут в основному будуть об’єктиви Minolta як фікса так і теле з фокусною відстаню від 28 мм. (28-70мм, 28-80мм, 28-105мм, 28-135м) І світлосилою від F/3.5. Тут зустрічається багато цікавих об’єктивів як стандартного діапазону так і теледіапазону, проте маємо розуміти що широкий кут не буде нижчим ніж 28 мм а найвищий діапазон 210 мм. (70-210мм 80-200мм) З фіксами справи трохи кращі: класична півторачка зі світлосилою F/1.7 потрапляє у наш коридор. Якщо доплатити ще пару сотень то можна отримати об’єктив зі світлосилою F/1.4.

Об’єктиви від інших виробників по характеристика уже цікавіші, але й ціновий коридор дещо вищий. Тут можна натрапити на універсальні зуми від 18мм (18 -200мм. 18-250мм.) зі стандартною світлосилою, є також цікаві зуми з кращою світлосилою скажімо як Sigma 17-70mm F/2.8 – 4.5. Тут можна також зустріти фікс-об’єктиви портретного з непоганою світлосилою (F/2.8)Але усе це можна віднайти уже в ціновому діапазоні від 3500 – 5000 грн.

Якість доступної оптики a-mount

Ось тут перед нами постало багато таємниць, оскільки оглядів не так і багато, тому висновки можна робити лишень з власної практики. Скажу що наразі у нас на тестуванні перебуває Minolta 70-210 mm F/4.5 – 5.6. Враження від перших тестів цілком пристойні. Та знову ж тут варто розуміти що дана оптика в більшості випадків розробки ще минулого сторіччя і в більшості своїх випадків розрахована на плівкові камери. Хоча знову ж себе досить пристойно веде на цифрових апаратах. Ще один момент криється в маркуванні такої оптики. Тобто майже тотожні об’єктиви з відмінністю у дві літери можуть давати цілком відмінні результати. І знову ж це окрема тема для окремого посту.

Наразі скажу лишень що в моєму арсеналі є два об’єктиви a-mount. Перша Minolta 70-210 mm F/4.5 – 5.6 і друга Sigma 18-250mm F/3.5 – 6.3. Остання ж до речі вийшла нещодавно з ладу – почало прокручуватись колесо трансфокатора. На даний факт звертаю увагу невипадково, оскільки тут також криються нюанси в особливостях вибору доступної оптики a-mount.

Комутація оптики a-mount на сучасні камери Sony

Власне можливість комутувати a-mount на e-mount піднімає цінність наших героїв до висот, оскільки ми отримуємо можливість на сучасних бездзеркалках користуватися достатньо великим парком оптики за відносно невеликі гроші. До речі зворотній процес неможливий. Тобто е-mount ніяк не сяде на камери з a-mount.

Отож уся комутація відбувається з допомогою перехідників. І тут також є свої труднощі. І складність додає наявність об’єктивів з різним типом механічного фокусування, про які ми згадували вище. Так от є перехідники які дозволяють використовувати лишень безвикрутковий автофокус (коли мотор фокусування є виключно в об’єктиві). Вони добрі тим що по вартості є набагато дешевші. А є перехідники які імітують двигун фокусування що є у камері. Тобто вони підтримують саме такий тип фокусування. Хоча і попередній їм під силу. Та все ж вартість такого перехідника інколи доходить до вартості пристойної вживаної тушки.

З власної практики скажу що ідеальна бюджетна серединка це наявність перехідника без двигуна. Враховуючи що у камерах Sony фокус пікінг працює цілком пристойно, тож не буде проблем фокусуватися вручну. А це економія приблизно до 3000 грн. Сума значна і дасть змогу обзавестися ще одним цікавим об’єктивом на a-mount.

Доступний a-mount – висновки

Отож перший  і головний висновок цієї публікації: об’єктиви a-mount справді є доступними по вартості і іноді  вартість може бути в 3-4 рази нижчою за конкурентів. Та все ж беручи до уваги такі об’єктиви маємо пам’ятати:

  1. Об’єктиви старі, тому можуть виникнути проблеми механічного характеру, як у нас з Sigma.
  2. Доступні об’єктиви a-mount у більшості випадків з плівкової епохи, тож не завжди можуть видати очікуваний оптичний результат.
  3. Розраховувати на автофокус у більшості випадків не варто, оскільки той або підтримується частково або взагалі не підтримується. Тобто купляючи такий об’єктив розраховуємо на мануальне управління
  4. Будьмо уважні до деталей в маркуванні, оскільки навіть одна буква тут грає роль
  5. На широкий кут чи над широкий кут тут розраховувати не варто – у коридор доступності такі просто не потрапляють
  6. Ну і під a-mount складно віднайти сучасні недорогі китайські об’єктиви.

Знову і знову буду радий читати ваші враження та думки на дану тематику. Можливо у деяких питаннях не дошукали. Скажімо про китайські об’єктиви. Якщо ви таки знайшли версії під a-mount будемо раді якщо поділитися посиланням. А загалом сподіваюся що ця публікація стане комусь у нагоді і спростить пошуки на дорозі до фото шедеврів.

Сообщение Чи справді доступний a-mount? появились сначала на ЯрекФОТО - Блог фотостудії.



This post first appeared on YarekPHOTO Is A Photographer's, please read the originial post: here

Share the post

Чи справді доступний a-mount?

×

Subscribe to Yarekphoto Is A Photographer's

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×