Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Jak się uczyć szybciej. Sposoby na naukę, szybka technika Feynmana. Efektywny noblista

Technika szybkiej nauki Richarda Feynmana

Z cyklu: sposoby na naukę – technika Feynmana – szybka nauka

Używając techniki Feynmana uczysz się, nauczając innych „w prosty sposób”, abyś mógł szybko zlokalizować braki w swojej wiedzy. Po przejściu przez 4 kroki Technika Feynmana pomoże Ci głębiej zrozumieć pojęcia i definicje, a także lepiej je zapamiętać. Nie potrzebne będą Ci inne sposoby na szybką naukę.

Co to technika Feynmana? Definicja.

Technika Feynmana to metoda nauki, która wiąże się z opisywaniem zagadnień w prostych, zrozumiałych słowach. Metoda ta została wymyślona przez fizyka Richarda Feynmana, który twierdził, że aby zrozumieć jakiś problem, należy najpierw nauczyć się go opisywać w prostych słowach. Technika ta pomaga uczącym się wyciągać wnioski i porównywać różne koncepcje.

Zaufali mi najlepsi:

Zapisz się aby otrzymać raport i poradnik jak można zarabiać więcej w internecie (działa dla usług i ecommerce!)
Wpisz poniżej swoje dane:

Dlaczego technika Feynmana pozwala uczyć się szybciej?






Opis techniki Feynmana

Technika składa się z czterech etapów:

  1. Wybierz koncepcję.
  2. Wyjaśnij tę koncepcję używając prostego języka.
  3. Znajdź swoje braki w wiedzy.
  4. Zastosuj analogię, aby wyjaśnić ową koncepcję.

Technika Feynmana jest modelem, który został zapoczątkowany przez fizyka Noblistę, Richard’a Feynman’a (pracował i obecny był podczas testu pierwszej bomby jądrowej w lipcu 1945 roku). Znany powszechnie jako osoba potrafiąca wytłumaczyć nawet złożone koncepcje (fizyka kwantowa) w prosty sposób, praktycznie każdemu.

W książce „Zaginiony wykład Feynmana: ruch planet wokół Słońca” David Goodstein pisze, że Feynman szczycił się umiejętnością wyjaśnienia najbardziej złożonych idei w najprostszy sposób. Gorąco polecam wspaniałą książkę, link: Pan raczy żartować, panie Feynman!


Spójrzmy na wszystkie cztery kroki. Dzięki ich poznaniu nie potrzebne będą Ci mniej skuteczne sposoby na naukę:

Wybierz temat, który chcesz zrozumieć i zacznij go studiować. Mianowicie zapisuj wszystko, co o nim wiesz i dodawaj kolejne informacje do swojego notatnika za każdym razem, gdy dowiesz się czegoś nowego.

Udawaj, że uczysz swój temat w klasie. Tak jakby słuchacz miał 5 lat. Upewnij się, że potrafisz wyjaśnić go w prosty sposób. Nie możesz używać słów takich jak: wysublimowany, specjalistyczny itp.

Wróć do książek, kiedy czegoś zapomnisz. To, że mamy luki w wiedzy jest czymś normalnym i dosięga każdego. Powracaj do obszarów problematycznych, aż do pełnego wyjaśnienia tematu.

Ciągle upraszczaj i wykorzystuj analogie. Powtórz ten proces, upraszczając język i łącząc fakty z analogiami, aby wzmocnić swoje zrozumienie.

Na myśl nasuwa mi się tutaj cytat Alberta Einsteina:
“If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”

Nie chodzi o używanie mądrych i skomplikowanych słów. Najważniejsze jest zrozumienie tematu, bo tylko dzięki temu wiedza teoretyczna stanie się praktyką.

REKLAMA

Koniecznie zobacz NAJLEPSZE szkolenie z Facebooka na rynku

Link do kursu: szkolenie Facebook Ads

Czyli, jeśli nie potrafisz czegoś wytłumaczyć w prosty sposób, to znaczy że tego nie rozumiesz.

Technika Feynmana jest idealna jako szybka nauka nowego konceptu, lepszego zrozumienia, zapamiętywania lub nauki do sprawdzianu. Pomyśl już teraz, o ile łatwiej będzie Ci przyswoić nową wiedzę, gdy już znasz metodę, której używał wybitny noblista i fizyk jądrowy. Szybka nauka zawsze dawała dodatkowe benefity na innymi.

Interesują Cię inne sposoby na naukę? Technika Feynmana jest doskonała, ale są jeszcze kolejne.Szybka nauka to podstawa – zapraszamy po ofertę szkoleń i mentoring.

PS.
Koniecznie odwiedź:



Technika Feynmana przykłady

  • Wykresy Feynmana to graficzne przedstawienia różniczkowych równań cząsteczkowych, które są często używane w fizyce teoretycznej. Wykresy wykorzystują linie, aby odzwierciedlić interakcje cząsteczek w określonych procesach fizycznych.
  • Metody narzucania: Metody narzucania to technika, która polega na tym, że aby uzyskać określony wynik, należy wykonać określone działania. Ta technika jest często stosowana w fizyce teoretycznej, aby wyjaśnić złożone zjawiska.
  • Wyciąganie wniosków: Wyciąganie wniosków to technika, która polega na tym, że aby uzyskać określone wyniki, należy wyciągnąć wnioski na podstawie dostarczonych danych. Ta technika jest często wykorzystywana w fizyce teoretycznej do opisu złożonych zjawisk.
  • Wykorzystywanie analogii: Analogie to porównania między dwoma lub więcej pojęciami, które są zazwyczaj wykorzystywane do wyjaśnienia złożonych pojęć lub zjawisk. Technika ta jest często stosowana w fizyce teoretycznej do wyjaśnienia złożonych zjawisk.

Richard Feynman, laureat nagrody Nobla. Co warto zapamiętać

Dzięki technice Feynmana zobaczyć jak łatwo korzystać z notatek i jak to zagadnienie pomaga w tłumaczeniu własnymi słowami skomplikowanych kwestii. Po wykonaniu tych czterech prostych kroków metoda feynmana na zawsze wejdzie Ci w krew!

Sprawdź moją ofertę:
  • szkolenia online
  • szkolenia u Ciebie w firmie i doradztwo-konsulting
  • agencja SEO/SEM

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak działać najlepiej?

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz zostaw komentarz poniżej.

Artykuł Jak się uczyć szybciej. Sposoby na naukę, szybka technika Feynmana. Efektywny noblista pochodzi z serwisu .



This post first appeared on Lifestyle, Business, Consulting And Coaching, please read the originial post: here

Share the post

Jak się uczyć szybciej. Sposoby na naukę, szybka technika Feynmana. Efektywny noblista

×

Subscribe to Lifestyle, Business, Consulting And Coaching

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×