Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Jak się dobrze uczyć

Jedyny taki kurs, jak się dobrze uczyć:

Jak się dobrze uczyć

Badania dowodzą, że istnieją sposoby na szybkie i łatwe nauczenie się nowych umiejętności i koncepcji

Niezależnie od tego, czy jest to nowa technologia, język obcy czy umiejętność, szybko zmieniające się realia rynku często oznaczają uczenie się nowych rzeczy.

Mam ciekawe badania z 2016 r, przeprowadzone przez PeW w USA.

Mianowicie, prawie dwie trzecie pracowników w USA wzięło udział w kursie doszkalającym lub szukało dodatkowych szkoleń, aby rozwijać swoją karierę.

Posiadanie umiejętności jak się szybko uczyć może dać Ci jeszcze większą przewagę.

Nauka udowadnia, że ​​istnieje siedem sposobów na szybsze nauczenie się i utrwalenie nowej wiedzy.

NAUCZ KOGOŚ INNEGO

Nie musisz na prawdę kogoś uczyć, badania udowadniają że nawet jeśli wyobrażasz sobie, że będziesz musiał nauczyć inną osobę materiału lub zadania, które próbujesz w tej chwili pojąć, możesz przyspieszyć naukę i zapamiętać więcej (źródło badania Washington University w St. Louis).

Oczekiwanie zmienia twoje nastawienie tak, że angażujesz się w bardziej efektywne podejście do uczenia się niż Ci, którzy po prostu uczą się żeby zdać test i zapomnieć.

UCZ SIĘ W KRÓTKICH ODSTĘPACH CZASU

Eksperci z Uniwersytetu Stanowego Luizjany sugerują poświęcenie 30-50 minut na naukę nowego materiału.

Jak stwierdzono w (źródło): „Wszystko co trwa mniej niż 30 minut to po prostu zbyt mało, ale sesja nauki która ma więcej niż 50 minut to za dużo informacji, aby mózg mógł je przyswoić naraz”.

Gdy skończysz, zrób od 5 do 10 minut przerwy, zanim zaczniesz kolejną sesję. Krótko mówiąc, częste sesje nauki są znacznie lepsze niż dłuższe i rzadkie.

Zmiana sposobu, w jaki ćwiczysz nową umiejętność motoryczną, może pomóc ci ją szybciej opanować. Dlatego zaleca się przygotowanie się do mikro-sesji edukacyjnych.

RÓB NOTATKI RĘCZNIE

Chociaż robienie notatek na laptopie jest szybsze, używanie długopisu i papieru pomoże Ci lepiej się uczyć i rozumieć.

Naukowcy z Princeton University i UCLA odkryli, że kiedy studenci robili notatki ręcznie, słuchali bardziej aktywnie i byli w stanie zidentyfikować ważne pojęcia.

Robienie notatek na laptopie prowadzi do bezmyślnej transkrypcji, a także okazji do odwrócenia uwagi, takiej jak e-mail, czy powiadomienie z social mediów.

WYKORZYSTAJ MOC PRZERW

Chociaż brzmi to sprzecznie z intuicją, możesz uczyć się szybciej, ćwicząc w odstępach.

W wywiadzie dla The New York Times Benedict Carey, autor How We Learn, mówi, że uczenie się jest jak podlewanie trawnika.

„Możesz podlewać trawnik raz w tygodniu przez 90 minut lub trzy razy w tygodniu przez 30 minut”.

„Rozdzielenie podlewania w ciągu tygodnia sprawi, że trawnik z czasem będzie bardziej zielony”.

Carey powiedział, że aby zachować materiał, najlepiej przejrzeć informacje od jednego do dwóch dni po ich pierwszym przestudiowaniu.

Powtarzanie informacji w dłuższych odstępach czasu – powiedzmy kilka dni lub tydzień później, a nie w krótkich odstępach czasu – wysyła silniejszy sygnał do mózgu, że musi zachować informacje.

Więcej na ten temat w ostatnim punkcie na temat krzywej uczenia się.

DRZEMKA, tzw. POWER NAP

Odpoczynek jest ważny, jeśli chodzi o zapamiętywanie tego, czego się uczysz, a drzemka czy całonocny sen pomiędzy sesjami może przyspieszyć przypominanie sobie nawet do sześciu miesięcy później, zgodnie z nowymi badaniami opublikowanymi w Psychological Science .

W eksperymencie przeprowadzonym we Francji uczestników uczono tłumaczenia na suahili 16 słów francuskich w dwóch sesjach. Uczestnicy grupy nazwanej jako „wake” ukończyli pierwszą sesję nauki rano i drugą wieczorem tego samego dnia, podczas gdy uczestnicy drugiej grupy „sleep” ukończyli pierwszą sesję wieczorem, spali, a następnie ukończyli drugą sesja następnego ranka.

Uczestnicy, którzy spali między sesjami, pamiętali średnio około 10 z 16 słów, podczas gdy ci, którzy nie spali i uczyli się wszystkiego jednego dnia, pamiętali tylko około 7,5 słowa.

Wyniki z badania sugerują, że przeplatanie snu między sesjami uczenia się daje podwójną korzyść, skraca czas poświęcany na ponowną naukę i zapewnia znacznie lepszą retencję w dłuższej perspektywie niż sama praktyka.

Także zarówno spanie po nauce jest zdecydowanie dobrą strategią, ale również pamiętaj, że spanie między dwiema sesjami z dnia na dzień, znacznie poprawia taką strategię”.

ZMIEŃ TO

Podczas nauki nowej umiejętności motorycznej zmiana sposobu jej ćwiczenia może pomóc w szybszym jej opanowaniu ( źródło- badanie Johns Hopkins University School of Medicine).

W eksperymencie uczestnicy zostali poproszeni o nauczenie się zadań na komputerach.

Ci, którzy użyli zmodyfikowanej techniki uczenia się podczas drugiej sesji, osiągnęli lepsze wyniki niż ci, którzy powtórzyli tę samą metodę.

Odkrycia sugerują, że rekonsolidacja – proces, w którym istniejące wspomnienia są przywoływane i modyfikowane za pomocą nowej wiedzy – odgrywa kluczową rolę we wzmacnianiu zdolności motorycznych.

Odkryto, że jeśli ćwiczysz nieco zmodyfikowaną wersję zadania, które chcesz opanować w rzeczywistości uczysz się więcej i szybciej, niż gdybyś po prostu ćwiczył dokładnie to samo kilka razy z rzędu.

Przy okazji:

Polecam kurs szybkiej nauki.

STOSUJ POWTÓRKI

Mówi o tym krzywa zapominania Ebbinghausa.

Więcej przeczytasz o tym tutaj: krzywa zapominania ebbinghausa.

Powtarzanie jest matką wiedzy (łac. repetitio est mater studiorum).

Wszystkie metody jak się dobrze uczyć, omówiłem wraz z przykładami w kursie poniżej:

Teraz Twoja kolej

Co myślisz o moim nowym wpisie na blogu?

A może masz pytanie dotyczące strategii lub techniki jak się dobrze uczyć.

Tak czy inaczej, chciałbym usłyszeć, co masz do powiedzenia.

Więc śmiało, teraz zostaw komentarz poniżej.

Artykuł Jak się dobrze uczyć pochodzi z serwisu .



This post first appeared on Lifestyle, Business, Consulting And Coaching, please read the originial post: here

Share the post

Jak się dobrze uczyć

×

Subscribe to Lifestyle, Business, Consulting And Coaching

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×