Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

COSRX, Blackhead Silk Finger Ball


Hej dziewczyny,

W dzisiejszej recenzji przedstawię wam jeden z produktów koreańskiej marki COSRX, która ostatnimi czasy stała się bardzo popularną w Korei, a także staje się coraz bardziej znana na świecie. Słynie ona przede wszystkim z minimalizmu w odniesieniu do składów - ich motywem przewodnim jest jak najwięcej naturalnych składników w produktach, z jak najmniejszą ilością tych zbędnych i niekoniecznie dobrych dla skóry. Z tego też powodu nie znajdziecie w nich masy konserwantów czy sztucznych zapachów i barwników. Jeżeli jesteście ciekawe, jakie wrażenie wywarł na mnie pierwszy produkt, który przetestowałam z tej marki, to zapraszam!

*Opis Producenta*

 COSRX, Blackhead Silk Finger Ball zawierają naturalne białko serycyny, które jest podobne do tego zawartego w ludzkiej skórze. Serycyna minimalizuje utratę wilgoci i usuwa zalegające zanieczyszczenia, poprawiając koloryt skóry. Silk Finger Ball sprawiają, że skóra staje się jasna i idealnie gładka.

100% naturalnego jedwabiu i naturalnej serycyny białka usuwa nadmiar sebum oraz likwiduje zaskórniki, nie podrażniając przy tym skóry.


Sposób użycia:

1. Zanurzyć Finger Ball w letniej wodzie na  2 ~ 3 minuty.
2. Nałożyć zmiękczoną końcówkę na palec i masować pożądane części.
3. Dokładnie oczyścić Finger Ball ze wszelkich zanieczyszczeń po zabiegu oraz pozostawić do wyschnięcia.

● Używać 1 ~ 2 razy w tygodniu.
● Każdy Finger Ball może być użyty 2 ~ 3 razy.


*Moja Opinia*


Kuleczki z Cosrx zamknięte są w białym, estetycznym opakowaniu foliowym, w którym znajduje się ich 12 szt. Jest ono o tyle fajne, że nie musimy go rozrywać ponieważ jest wielokrotnego użytku dzięki strunowemu zamknięciu. Uważam, że to świetne i bardzo higieniczne rozwiązanie ponieważ taka jedna bawełniana kuleczka jest wielokrotnego użytku, więc zanim ją zużyjemy pozostałe zdążyłyby się skurzyć albo zgubić - a tak, są w jednym miejscu i mogą spokojnie czekać na swoją kolej.


Finger Ball zakupiłam na Ebay w cenie 20 zł. Z tego co się orientuję to na chwilę obecną żaden z polskich sklepów z azjatyckimi kosmetykami nie ma ich w swojej ofercie.

Kuleczka jest szorstka i twarda w dotyku. Ma biały kolor i wykonana jest z naturalnych materiałów. Przed zastosowaniem należy zamoczyć ją w ciepłej wodzie na kilka minut aby stała się miękka i bardziej elastyczna.


Finger ball stosuję już od miesiąca - mniej więcej raz w tygodniu - i nadal używam tej pierwszej, którą wtedy wyjęłam. Nie jest zabrudzona, a po każdym zastosowaniu i tak przemywam ją płynem micelarnym i płuczę dokładnie pod bieżącą wodą.

Kiedy finger ball nasiąknie już wodą i stanie się miękkie nakładamy ją na palec i przechodzimy do peelingu wybranej części twarzy. U mnie zazwyczaj były to nos, broda i część policzków w okolicy nosa. Zabieg sam w sobie jest bardzo przyjemny i bezbolesny. Oczywiście po kilku minutach skóra staje się zaczerwieniona jednak jest to całkowicie normalne.


Finger ball bardzo dobrze radzi sobie ze złuszczaniem martwego naskórka, w tym z suchymi skórkami. Już po jednym użyciu znikają całkowicie. Skóra staje się idealnie gładka i miękka w dotyku oraz świetnie oczyszczona. Pory są odblokowane, a produkty nakładane potem o wiele lepiej się wchłaniają. Co do zaskórników - oczywiście zmniejszyła się ich widoczność, jednak nie zniknęły całkowicie. Myślę, że przy tak głębokich potrzeba jednak czegoś więcej.

Reasumując, pomimo tego że kuleczki nie usunęły całkowicie moich zaskórników to jestem z nich bardzo zadowolona ponieważ zmniejszyły ich widoczność oraz zapewniły również dobry peeling mechaniczny.

                       PLUSY                                                                            MINUSY 

- Cena                                                                                            - Nie likwiduje całkowicie zaskórników
- Dostępność
- Jedna kuleczka jest wielokrotnego użytku
- Zabieg nie jest bolesny
- Idealnie złuszcza martwy naskórek
- Świetnie radzi sobie z suchymi skórkami
- Skóra staje się miękka i dokładnie oczyszczona
- Zmniejsza widoczność zaskórnikówMOJA OCENA: 
This post first appeared on Sakurakotoo, please read the originial post: here

Share the post

COSRX, Blackhead Silk Finger Ball

×

Subscribe to Sakurakotoo

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×