Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

El Yapımı Takı Tasarımı

Herkese yeniden merhaba. Bir güzel blog yazısıyla daha karşınızdayız. Bu yazımızda el yapımı takı tasarımı modellerinden bahsedeceğiz ve pek çok konuda ayrıntıya girerek size yok göstermeye çalışacağız. Ancak bu yazımızın sizin için faydalı olabilmesi için bazı ön bilgilere sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Bu ön bilgiler ile ilgili olarak çok kısa bazı başlıklar sıraladır. Eğer isterseniz veya bu ön bilgilere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız direkt olarak el yapımı takı tasarımı başlığından da okumaya başlamanızda bir sakınca olmayacaktır.

Sizin için derlediğimiz başlıklara kısaca göz atarsak;

  • Takı tasarımı nedir? Ne değildir bilmek gerekir.
  • Takı malzemeleri nerden alınır? İhtiyacımız olan malzemelerin en uygun fiyata alınabileceği yerler nerelerdir bunları bilmemiz gerek.
  • Takı tasarımı ve moda uyum içerisindeyse bir bütün olarak değerlendirilebilir ve güzel sonuçlar verebilir.
  • Takı tasarımlarına fark katan etmenler nelerdir? Herkesin takı yapabildiği ve bilgiye ulaşmanın nispeten kolay olduğu günümüzde bizim tasarımlarımızın diğer takı tasarımlarından, diğer el yağımı takı tasarımı modellerinden nasıl farklı kılacağımızı bilmemiz önemli bir etken ve bizi güdüleyen bir katalizördür.

Bunun gibi pek çok şey sıralayabileceğimiz gibi temel anlamda bilmemiz gerekenler bublar diyebilirim. Bunları bilerek ve ön hazırlığımızı yaparak okuduğumuz bir Nakkase Blog yazısı her zaman daha faydalı olacaktır.

Hemen yazımızın asıl konusuna geçelim.

El Yapımı Takı Tasarımı

Takı tasarımlarının el yapımı olarak daha değerli olduğunu önceki yazılarımızda söylemiştik. Özellikle maddi değerinin yüksek oluşu bizi cezbetse de asıl değerli olan sizin yüzeğinizden çıkanların elinizle şekillenerek insanların üzerlerinde taşımaktan mutluluk duyacakları bir ürün hazırlamaktır. Bu bilinç takı tasarımcılarını her zaman daha ileriye taşımıştır.

El yapımı takı tasarımları pek çok katogoride değerlendirilirken karşımıza her zaman boncuklar çıkmaktadır.

El yapımı takı tasarımı boncuk görseli
El yapımı takı tasarımı boncuk görseli

Bunun yanında pek çok takı tasarım modelleri, takı modelleri ve el yapımı takılar bulunsa da en çok boncuklarla karşılaşmaktayız.

Boncukları yanyana dizmek çoğu zaman kolay olsa da eğer kum boncuklarla bir takı tasarımı yapıyorsak işimiz bir nebze daha zor olabilir tabi.

El yapımı takı tasarımı küçük boncular
El yapımı takı tasarımı küçük boncular

Bunun yanında en çok emek ve zannat gerektiren örgü takılar yine takı tasarımı alanında özen ve zarafetin oldukça güçlü dışa vurum örneklerini beraberinde getirmekte. Çoğu zaman otantik takı modelleri içerisinde değerlendirebileceğimiz örgü takılar eşsiz zarafeti ile de dikkat çekiyor tabi. Geleneksel havası ve yoğun çaba ve emek gerektirmesi onu önemli kılıyor.

El yapımı takılar için kolye yapımı örneği
el yapımı takılar için kolye yapımı örneği

Tüm bunlara ilaveten tel sarma takılar var. Tüm bu takı tasarımları pek çok açıdan tasarımcısını yansıtsa da bizim için önemli olan ve dikkat etmemiz gereken hususlardan en önemlisi birincik kullanıcıya hitap etmektir. Takılarımızı satmıyor bile olsa beğenilmesini istiyorsak bu konu önemli.

Bu yazımızda görmüş olduğunuz el yapımı takı tasarımı modellerini çalışarak siz de uygulamaya geçmeye çalışabilirsiniz. Bu yazımızda sizinle paylaştığımız tasarımların bazıları ileri seviye tasarımcıların tasarımcıları da olsa yapmaya, hayata geçirmeye, tasarlamaya ve üretmeye değer diye düşünüyoruz. En azından denemeye değer. Denemenin bize kazandırdıkları mutlaka olacaktır. Kendimizi geliştirmemiz ve seviye atlayarak ileri seviye tasarımlara geçmek için kazanmamız gereken çok şey vardır. Tüm bu etmenler özümsenmeli ve hayata geçirilmelidir. Böylelikle gerçek bir tasarımcı olunabilir.

Yazımızı Bitirirken El Yapımı Takı Tasarımı Hakkında Söylemediklerimiz

Yazımızın başında takı ve moda ile ilgili bir şeyler söylediğimiz yazımızın linkini paylaşmıştık. Modaya uygun içtenlikte tasarlanmış takıların daha çok beğenileceğini ayrıntısıyla anlattığımız bubyazımızı okumanızı öneririz. Bu size tasarım konusunda önemli gelişmeler hakkında bilgi vermenin yanında kendinizi güncelleyerek nerede ne giymeniz, ne takmanız gerektiğini de en ince detayına kadar anlamanızı sağlayacaktır.

Eğer bu veya başka bir konuda aklınıza takılan her hangi bir soru olur ise yorum bölümünden veya iletişim bilgilerinden bize ulaşarak sorunuzu sormaktan çekinmeyin. Sorularınızı cevaplamak bizim için mutluluk olacaktır. Ve lütfen paylaşım butonlarını kullanarak veya yazı linkini kopyalayarak yazımızı paylaşın ve bize destek olun. Böylelikle sizden aldığımız beğenilerle daha çok yazı yayınlayıp yine size daha faydalı olmaya çalışabilelim. El yapımı takı tasarımı yazımızın sonuna gelirken sitemizde dolaşarak takı modellerini ve el yapımı takılar arasında beğendiklerini bizimle de paylaşın. Yaptığınız takıların fotoğraflarını bize yollamaktan da çekinmeyin. Yüksek çözünürlüklü olmasına dikkat ederek takı modellerinizin fotoğraflarını bizimle paylaşın ve isminizi de geçirerek yayınlayalım. Bu yazımızın da sonuna geldik. Umarım yazımızı beğenmişsinizdir. Okuduğunuz için teşekkürler.

El Yapımı Takı Tasarımı yazısı ilk önce Nakkase Online Alışveriş üzerinde ortaya çıktı.This post first appeared on Takı Modelleri, Doğal Taş Kolyeler, El Yapımı Takılar, please read the originial post: here

Share the post

El Yapımı Takı Tasarımı

×

Subscribe to Takı Modelleri, Doğal Taş Kolyeler, El Yapımı Takılar

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×