Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Kolye Ucu Yapımı

Herkese merhaba. Bu yazımızda sizlere Puzzle yapıştırıcısından oldukça spesifik ve şık Kolye Ucu yapımı anlatacağım. Her yazımızda olduğu gibi malzeme listemize geçmeden önce biraz ön bilgilenme yapmada fayda var diyoruz ve takı tasarımlarının yapımı yazımızı sizlere öneriyoruz. Hangi tür bir tasarım yapıyor olursanız olun yazımızdaki genel prensipleri öğrenmeniz sizler için son derecede faydalı olacaktır. Bunun yanında ne tasarlarsanız tasarlayın modaya ve trendlere uygun tasarlamanız, tasarımlarınızın beğenilmesi ve tutulması için faydanıza olacaktır. Takı ve moda yazımızda bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda çok kolay bir tasarımdan bahsedeceğim ancak bu tasarım anlayışı sadece basit ve etkili takı tasarımlarını seri olarak üretmenizin yanında tasarım anlayışınızda yaratıcılığınızı da oldukça geliştirecek ve yeni tasarımlar ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. Bu yazımızda inceleyeceğimiz kolye ucu yapımı ile ilgili modelimizde ana ve tasarımımızda fark yaratacak unsur puzzle yapıştırıcısı. Puzzle yapıştırıcısı bildiğiniz gibi tamamlanmış bir puzzle üzerine sürüldükten sonra kuruduğunda şeffaf bir görünüm alır. Böylelikle hem puzzle parçaları birbirine yapışır hem de puzzle resmininin üzeri kapanmaz. İşte bu şeffaf yapıştırıcı bizim için oldukça iyi bir kolye ucu yapımı malzemesi olarak karşımıza çıkıyor.

Ön bilgilendirmemizi yaptıktan sonra artık malzeme listemize geçebiliriz:

Kolye Ucu Yapımı İçin Malzemeler

  • Puzzle yapıştırıcısı. Puzzle yapıştırıcısını amacının dışında kullanacağımız için kaliteli bir yapıştırıcıya zaten ihtiyacımız yok. Bu yüzden en düşük fiyatlı puzzle yapışturıcısını temin etmenizde büyük fayda var. Zaten düşük fiyatlara sahipler. İstediğiniz herhangi bir markanın puzzle yapıştırıcısını alabilirsiniz.
  • Sim. İsteğe bağlı olarak birkaç çeşit alabilirsiniz. Sim, parlak ve renkli toz şeklindedir.
  • Kalıp. Yine isteğinize bağlı olarak herhangi bir kalıp temin edebilirsiniz. Ancak konumuz kokye ucu yapımı olduğu için temin edeceğiniz kalıpların aşırı büyük olmamasına dikkat edin.
  • Sert uçlu fırça. Sert uçlu boya fırçası kullanım için ideal görünsede normal yumuşak fırçalar ve hatta simleri yayabileceğiniz her hangi bir çubuk veya benzeri şey de işimizi görecektir.

Malzemelerimiz bunlar. Görüldüğü gibi basit ve bulunması kolay malzemeler. Bulamadığınız malzeme olursa da artık yararıcılığınızı konuşturmaktan çekinmeyin. Örneğin kolye ucu için uygun kalıp bulamazsanız kalıbınızı kendiniz hazırlayın. Kağıttan veya kartondan rahatlıkla kare veya dikdörtgen kalıp hazırlayabilirsiniz.

Artık malzemelerimizin nasıl kullanılacağına ve kolye ucu yapımı için hangi aşamalardan geçileceğine bakabiliriz.

Kolye Ucu Yapımı

Öncelikle kalıbımızı iyice temizlemeli ve tozdan arındırmalıyız. Böylelikle kolye ucumuz hazır olduğunda tozlar yapışmamış olur. Çalışacağımız yeri temizleyerek toz olmayan bir yerde çalışmanız faydalı olabilir diye düşünüyoruz.

Puzzle yapıştırıcımızın kapağını açarak hazırladığımız kalıba fotoğraftaki gibi dökelim. Puzzle yapıştırıcısı çok sert ve güçlü bir yapıştırıcı değildir bu yüzden elinize değmesi durumunda endişe etmeyin elinizden kolayca temizlenecektir.

Kalıbımızdaki yapıştırıcı donmaya başlamadan simlerinizi de kalıbımıza ilave edelim. İstersek pek çok çeşit sim kullanarak daha renkli bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bundan sonra döktüğümüz simleri aynı fotoğraftaki gibi fırçamızla yayarak kalıbımıza güzelce dağıtalım.

Eğer kalıbımız ağzına kadar dolu değilse üzerine ekstradan puzzle yapıştırıcı ikave ederek kalıbın tam dolmasını sağlayabilirsiniz.

Sonrasında kalıbımızı donmaya bırakıyoruz. Ve puzzle yapıştırıcısı tamemen donana kadar bekliyoruz. Bu bekleme süresi yapıştırıcının markasına göre değişmekle birlikte uzun süre beklemeniz faydalı olacaktır.

Yapıştırıcı donduğunda kolye ucunuz takı modellerinizde kullanıma hazır hale gelmil olacaktır. Zincir ve ip deliği içmak için iğne kullanabileceğiniz gibi kalıbıbızda da bunun için yer olabilir ve otomatikman bir ip ve zincir deliğine sahip olmuş olabilir.

Kolye ucunuzu kalıbınıza göre kalıbınızdan çıkarmadan(görseldeki gibi) da kullanabilirsiniz bu size ve tasarımcı bakış açınıza kalmış bir durum.

Yapım Aşamasında Dikkat Edilecek Hususlar

Öncelikle bir malzeme ağza alınmamalı ve yenmemelidir. Yapım aşamasında simlerinizi her zaman kendi kutularında kulanmanız faydanıza olacaktır çünkü sim çabuk dağılan ve yapışan bir malzeme olarak göze çarpmaktar. Ayrıca simin solunmamasına oldukça dikkat etmekde de fayda var. Yapısı gereği toz şwklinde olduğundan kolayca solunabilirdir ve solumamak yüzünüze yaklaştırmaktan kaçının. Bunun haricinde çocuklardan ve evcil hayvanlardan kesinlikle uzak tutuğunuz sürece güvenle kullanabilirsiniz. Çalışma bittikten sonra fırçanızı ve ellerinizi yıkayarak simden arındırmayı unutmayın.

Yapım aşamaları ile ilgili olarak her şey görselde ayrıntısıyla da anlatılmaya çalıltı. Kafanıza takılan yerlerde görselden faydalanmaya çalışın ve görseldeki sıralama ile el yapımı takılar yapmanın ne kadar kolay ve keyifli olduğunun faekına varmaya çalışın. Bir şey üretmenin ve hayata geçirmenin ne kadar güzel ve muhteşem bir duygu olduğunu takı modelleri tasarlayıp ürettikçe farkına varacaksınız.

Bu yazımızda da size kolye ucu yapımı ile ilgili güzel ve hızlı bir teknik aktarmaya çalıştık. Umarım faydalı olmuştur ve aklınıza takılan bir şey kalmamıştır. Aklınıza takılan bir şey kalması durumunda bize bubyazının yorum kısmından veya diğer iletişim yontemlerinden ulaşarak sorabilirsiniz. En kısa sürede size cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz. Bir sahaki yazımızda görüşmek üzere veda etmeden önce belki bileklik yapımı ile ilgili bilgi almak istersiniz. Eğer öyle ise bileklik yapımı yazımız tam size göre. Ve artık veda ederek bir sonraki yazımız için farklı tasarımlar ve teknikler üretmek üzerine çalışmalarımıza devam edebiliriz. Umarım yazımızı beğenmişsinizdir ve teknikleri uygularsınız. Lütfen yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bize destek olun. Şimdilik hoşçakalın.

Kolye Ucu Yapımı yazısı ilk önce Nakkase Online Alışveriş üzerinde ortaya çıktı.This post first appeared on Takı Modelleri, Doğal Taş Kolyeler, El Yapımı Takılar, please read the originial post: here

Share the post

Kolye Ucu Yapımı

×

Subscribe to Takı Modelleri, Doğal Taş Kolyeler, El Yapımı Takılar

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×