Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Renkli Kordon Yapımı

Bu yazımızda da renkli Kordon yapımı ile birlikte olacağız. Oldukça şık ve güzel modeller elde edebileceğimiz tasarım tekniğinde ihtiyacımız olan malzemelere bakmadan önce takı tasarımın ana özelliklerini ve prensiplerini öğrenmek için takı tasarımları nasıl yapılır? yazımızı okumanız gerektiğini unutmayın. Ana hatlarıyla bir tasarımın nasıl oluşturulduğunu bilmeden tasarım yapmaya çalışmak hüsrana ve heves kaçmasına neden olabilr. Bu yüzden her zaman ana prensipler doğrultusunda basitten zora yani genelden özele ilerlenmelidir. Zaten hayatın tüm evrelerinde de bu böyle olmuştur.

Bu modelimizden renkli kordonların ve renkli kordonlu bileklerin nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Genel bilgilerimizi öğrendiğinize göre artık malzeme listemize geçebiliriz.

Kordon Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

  • Renkli ipler. Çeşitli renklerde uzun ipler ihtiyacımız olan tek takı malzemesi unsurudur. Piyasada kolay bulabileceğiniz bal mumlu iplikler en kullanışlı olanlarıdır. Bu tür iplerle kolaylıkla kordon örebilirsiniz. Bınun yanında merserize ipler bu tasarım için pek uygun değildir ve güzel durmamaktadır. Çünkü yumuşak yapıları böyle bir tasarım için pek uygun değildir. Piyasada bal mumlu iplerin haricinde sertliği olan ipler de bu tasarımımız için uygun olabilir. Ancak bunun tarafımızdan test edilmediğini yani denenmediğini unutmayın lütfen.
  • Biraz yapışkan band. Bu tasarımımız için elzem yani zorunlu olmasada işimizi kolaylaştıracaktır. Renkli kordonlu bileklik yapımı için kordon yapımına geçtiğimizde nasıl kullanacağımızı ayrıntılı olarak anlatacağız.

Kordon Yapımı

Öncelikle iplerimizi paketlerimizden çıkaralım. Paket halinde değilse direktman kullanmaya başlayabiliriz.

İplerimizin uçlarını fotoğraftaki taki gibi bandlayarak birbirleri üstüne atarak ilerleyelim. Bandlama işlemi daha çok, rahat çalıiabilmemiz içindir ve pek de elzem değildir. Bunun haricinde kullanmak da fayda sağlamaktadır.

Resimde gördüğünüz gibi iplerimizi farklı açılarla ve sıralarla birbiri üstüne geçirmelisiniz. Bu birinci aşamanız olmalı ve en soldaki fotoğraftan başlamalısınız. Daha sonra kordon örme işleminde profesyonelleştiğinizde kendi örgü ve sarma stillerinizi hayata geçirmeye başlayabilirsiniz.

En soldaki fotoğraftan işlemimize başlayıp tasarım ilerledikçe sağdaki fotoğraflara doğru kendinizi güncellemelisiniz. Bununla birlikte kordon örme yaparken son kısımlarda nasıl bir yol izleyerek sona geldiğiniz en sağdaki fotoğrafdadır. Burada normal örme tekniğinden farklı bir yol izlendiğine dikkat etmelisiniz.

Kordon Örme Çeşitleri

Kullandığınız ipe ve ipin rengine göre farklı modeller hayata geçirilebilir. Bu tamamen size kalmış bir şeydir. Ancak bazen çok karmaşık modellerde, tasarcılığa yeni başlayan dostlarımız zorlanabilmektedir. Bunun önüne geçmek için basit ve ya tek renk ya iki renk kordon yapımı modellerinden faydalanmak gerektiğininde altını çizelim. Kordon yapımı işinin tam olarak nasıl işlediğini öğrendiğinizde her tasarımın altından kalkabilir vaziyete ve yeteneğe geleceğinizi unutmayın.

İlerleyen aşamalarda fotoğeafda gördüğünüz gibi bir sürü renk ve farklı sarma ve dolama teknikleri içeren kordon modelleri yapabileceğinizden eminiz. Kordon modelleri kalın da olabilir ince de bu sizin tasarım zevkinize kalmış olmak ile beraber kalın kordonlar özellikle bileklik modellerinde ve otantik takı modelleri içerisinde ayrıca güzel durmaktalar. El yapımı takı modelleri içerisinde yan ürün olan ve oldukça şık ve kullanışlı kordon yapımı modellerini incelediğimiz bu yazımızın sonuna gelirken çengelli iğne bileklik modelleri nasıl yapılır? Yazımızı okuyarak ilginç bir bileklik modelinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Bir daha ki yazımızda görüşmek dileğiyle. Ve lütfen yazımızı paylaşarak yeni modeller ve tasarımlaron nasıl yapılacağı ile ilgili başka yazılarımızı yayınlamamız için bize destek olun. Sizin desteğinize çok ihtiyacımız olduğunu unutmayın. Tabi kordon yapımı veya başka konularda sormak istedikleriniz olursa yorum bölümünden veya iletişim adreslerimizden bize sorun. En kısa sürede cevap vereceğimizden emin olabilirsiniz esen kalın.

Renkli Kordon Yapımı yazısı ilk önce Nakkase Online Alışveriş üzerinde ortaya çıktı.This post first appeared on Takı Modelleri, Doğal Taş Kolyeler, El Yapımı Takılar, please read the originial post: here

Share the post

Renkli Kordon Yapımı

×

Subscribe to Takı Modelleri, Doğal Taş Kolyeler, El Yapımı Takılar

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×