Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Çengelli İğne ile Bileklik Nasıl Yapılır?

Bileklik yapmak için pek çok yöntem bulunmaktadır. Blogumuzda zamanla tüm yöntemleri sizlere tanıtmayı ve öğretmeyi istiyoruz. Bu çerçevede, bu yazımızda çengelli iğne ile bileklik nasıl yapılır ayrıntısıyla öğreneceğiz.

Çengelli İğne ile Bileklik Nasıl Yapılır?

Bu zorluk seviyesi olarak düşük bir tekk ancak oldukça da şık bileklik ve takı modelleri ortaya çıkarmak mümkün. Bileklik nasıl yapılır sorusuna verilebilecek en basit cevaplardan biri tahmin edebileceğiniz gibi bu yazımızda.

Gerekli Malzemeler

Gerekli malzemeler aslında fotoğrafımızda gösteriliyor. İthal olarak dışardan getirebileceğiniz gibi ülkemizde de çok çok rahat bir şekilde bulabileceğiniz malzemeler.

  • Küçük çengelli iğneler.
  • Tel veya ip.
  • Farklı çeşit kum boncuklar.

Malzemelerimizi alırken fotoğrafta gördüğünüz için bu malzemelerin aynısundan bulmak zorunda değilsiniz. Mesala bilekliğimizin yapımı için kritik bir malzeme olan kum boncukları mutlaka kendi zevkinize göre almalısınız. Tasarımcı yaklaşımla kendinize göre en iyi tasarımı ortaya çıkartmak için özgün olmanız gerektiğini unutmayın.

Peki, malzemelerimizi belirledik, artık ne alacağımızı biliyoruz. Ancak nereden alacağız? Bileklik nasıl yapılır sorusunu sorduğunuzda aklınıza gelecek ilk sorulardan birinin bu olduğuna eminim. Aklınızda hiç bir soru işareti kalmaması için Takı Tasarımlarının Yapımı -2- yazımızı okuyunuz. Özellikle Ankara’da takı malzemeleri bulabilceğiniz pek çok yere değinen yazımız en uygun fiyatlarla malzeme bulabileceğiniz yerleri kapsıyor.

Yapılışı

Bileklik nasıl yapılır öğrenmek isteyen takı sever dostlarımıza hemen açıklayalım; fotoğrafta görüldüğü gibi önce çengelli iğnelerimizi hazırlayalım ve düşüp kaybolmaması için bir kaba koyalım. Sonrasında kum boncukalarımızı da eğer renkler farklıysa karışmayacak şekilde kaplara koyalım. Sonrasında çengelli iğnemizin uçlarını açarak fotoğrafta görüldüğü gibi boncuklarımızı geçirelim. Çengelle iğnemizin ucunu kapatarak bir köşeye ayıralım. Bir bileği saracak kadar çengelli iğneyi hazıladıktan sonra fotoğraftaki gibi tellerimizi veya ipimizi hazırlayalım.

Sırada çengelli iğnelerimizi ipimize geçirmeye geldi. Çegelli iğnelerimizi ipe geçirirken, iğnemizin yuvarlak kıvrımlı olan ucundan ipimizi geçiriyoruz, ondan sonra gelen iğnemizi de bu sefer bir önceki iğnemizin tam tersi yönünde geçiriyoruz. Bunu anlamakta zorlanırsanız fotoğrafı dikkatlice inceleyerek çengelli iğnelerin ipte durdukları pozisyonlara sırayla bakmanızı öneririz.

Çengelli iğnelerimizi bu şekilde takmamızın nedeni, bilekliğin kalınlığını ayarlamaktır. Çengelli iğneleri bu şekilde taktığımız için bilekliğimizin kalınlığı çatal iğnelerimizin boyu kadar olacaktır. Ve tabiki yine bu şekilde taktığımız için çatal iğnelerimiz iplerden çıkmayacaktır. Bu yazımızda çengelli iğne ile bileklik nasıl yapılır öğrenmiş olduk. Bu şekilde başka takı modelleri de yapılabilir, bu tamamen size kalmış bir seçim. Sorularınızı yorum bölümünden veya iletişim adreslerimizden bize sormaktan çekinmeyin. Kendi tasarımlarınızın fotığraflarını da bize yollayabilirsiniz. Ancak çözünürlüğün iyi ve fotoğrafın net olmasına dikkat edin lütfen. Tasarımlarınızı yapılışlarıyla beraber bize yollarsanız yayınlamaktan zevk duyacağımızdan da emin olabilirsiniz. Başka tasarımlarla görüşmek üzere hoşçakalın.

Çengelli İğne ile Bileklik Nasıl Yapılır? yazısı ilk önce Nakkase Online Alışveriş üzerinde ortaya çıktı.This post first appeared on Takı Modelleri, Doğal Taş Kolyeler, El Yapımı Takılar, please read the originial post: here

Share the post

Çengelli İğne ile Bileklik Nasıl Yapılır?

×

Subscribe to Takı Modelleri, Doğal Taş Kolyeler, El Yapımı Takılar

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×