Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Rocket League En İyi Kamera Ayarları

Rocket League En İyi Kamera Ayarları

Rocket League oyununun yeni bir rehber yazısı ile karşınızdayız. Bu yazımızda Kamera Ayarlarını en iyi şekilde oynamanız için optimize edeceğiz. Aslında oyundaki standart Ayarlar kötü sayılmaz, ancak ciddi bir oyuncuysanız ve daha iyisini yapmak istiyorsanız, rehberimizde verdiğimiz ayarları yapmanızı öneriyorum. Böylece sahada daha rahat hareket edebilecek ve daha kolay gol atabileceksiniz. Ayarları oyunu durdurarak veya ana menüden ayarlar bölümüne gelerek değiştirmeniz mümkün. Ayarlar paneline girdikten sonra kamera sekmesine geliyoruz. Önerdiğimiz ayarlar yukarıdaki ekran alıntısında mevcut. En önemli ayarlar listesini açıklamasıyla beraber aşağıdan bakabilirsiniz:

  • Camera FOV: Oyundaki klasik ayar 90. Fakat ben 100 yapmanızı öneriyorum. Böylece etrafınızı çok daha rahat bir açıdan görebileceksiniz. Daha geniş açıda görmek istiyorsanız 110’da yapabilirsiniz. Tavsiyem bu iki sayı arasında tutmanız. Hangisinde daha rahat hissediyorsanız öyle ayarlayın.
  • Camera Hight: Bu ayar kameranızın yüksekliğini ayarlar. Standart ayar 100 olmakta ve değiştirmenize gerek yok, en ideali bu.
  • Camera Angle: Kameranızın arabaya bakış açısıdır. Standart ayar -5 olmaktadır ve gayet iyi bir açıdır. Yani değişiklik yapmanıza gerek yok.
  • Camera Distance: Bu ayar arabanızın kameradan olan uzaklığını ayarlamak için kullanılır. Standart ayar 240’tır fakat ben 250 yapmanızı öneriyorum. Daha yükseğe çıkarmamanızda fayda var çünkü kameranın aşırı uzak olması vuruş kaçırmanıza sebep olabilir.
  • Camera Stiffness: Kameranın sabit olması oldukça önemlidir. Bu yüzden varsayılan olarak 0 kalması gerekir.
  • Camera Swivel Speed: Kameranın arabanız ile dönüş hızı ayarıdır. Varsayılan 2.50’dir ve mükemmel bir seçimdir.
  • Camera Shake: Aracınız ile yüksek hız yaptığınızda kameranın sallanmasını sağlar. Göze güzel gelen bir efekttir aslında ama oyunu zorlaştırır ve dikkatinizi dağıtabilir. Ciddi bir oyuncu olduğunuzdan dolayı bu seçeneğin tikini kaldırın.
  • Ball Cam Indicator: Top kamerasının açık olup olmadığını ekranınızın sol altında yazar. Bu seçeneği aktif bırakın, aksi takdirde top kamerasının açık olup olmadığını bilemeyip büyük hatalar yapabilirsiniz.


This post first appeared on ThatsGameBro, please read the originial post: here

Share the post

Rocket League En İyi Kamera Ayarları

×

Subscribe to Thatsgamebro

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×