Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

IEM Sydney 2018: Yarı Final Karşılaşmaları Belli Oldu

IEM Sydney 2018’de sıra yarı final maçlarında!

IEM Sydney 2018, 1-6 Mayıs tarihleri arasında Avustralya’da düzenleniyor. Turnuvada toplam 16 takım 250.000$ ödül havuzu için kıyasıya mücadele ediyor. 16 takım 2 gruba bölünecek. İlk maçlar BO-1 üzerinden oynanırken, final maçı hariç diğer maçlar BO-3 üzerinden oynanacak.

Çeyrek Finaller

1. çeyrek final karşılaşmasında FaZe Clan ile Fnatic karşı karşıya geldi. İki favori takımın karşı karşıya geldiği bu maç erken final olarak ta nitelendirilebilir.

Karşılaşma BO-3 üzerinden oynandı. İlk maç FaZe Clan’ın seçimi olan Cache haritasında oynandı. Kendi seçtiği haritada rakibine oyununu kabul ettiren FaZe Clan T tarafında başladığı mücadelede ilk yarıyı 9-6 önde kapatmayı başardı. İkinci yarıda da iyi bir CT oyunu ortaya koyan FaZe Clan maçı 16-8 kazanarak seride 1-0 öne geçti.

FaZe

Seride ikinci maç Fnatic‘in seçimi olan Mirage haritasında oynandı. Turnuva boyuncu çok iyi bir Mirage oyunu sergileyen Fnatic, bu maçta istediğini yapmadı ve ilk yarıyı 10-5 geride kapattı. İkinci yarıda güzel bir geri dönüşe imza atsalar da FaZe Clan karşılaşmayı 16-14 gibi çok yakın bir skor ile kazanmayı başararak yarı finale çıkmayı başaran ilk takım oldu.

Ladislav ‘GuardiaN‘ Kovács bireysel performansı ile takımını yarı finale çıkardı. FaZe Clan yarı finalde Çin temsilcisi TyLoo ile karşılaşacak.

İkinci çeyrek final eşleşmesinde Renegades ile mousesports takımları karşı karşıya geldi. İlk maç mousesports’un seçimi olan Mirage haritasında oynandı. Karşılaşmaya iyi başlayan taraf mousesports oldu ve ilk yarıyı 10-5 önde kapattı. İkinci yarıda da 6-2 lik seriyi yakalayan mousesports karşılaşmayı 16-7 kazanarak seride 1-0 öne geçti.

mouse

İkinci karşılaşma Renegades’in seçimi olan Inferno haritasında oynandı. mousesports burada da farkını ortaya koyarak ilk yarıyı 11-4 önde kapatmayı başardı. İkinci yarıda Renegades oyuna geri döndü ve maç uzatmalara gitti. Uzatma rauntlarında bireysel performansı ile parlayan Renegades bu zorlu ve uzun maçı 25-23 kazanarak seriye eşitliği getirdi.

Son maç Train haritasında oynandı. Oldukça çekişmeli geçen maçın ilk yarısını Renegades sadece 1 fark ile 8-7 önde kapattı. İki takımında çok iyi oynadığı maçın kırılma noktası skor 15-14 iken Renegades’in 2vs4 lük pozisyonu çevirmesi olabilirdi ancak 2vs4’den 1vs1’e gelen pozisyonu Renegades tecrübe eksikliği yüzünden kaybetti ve bu kayıp takımda büyük bir üzüntüye sebep oldu. Uzatmalarda morali yüksek olan mousesports maçı 19-15 kazandı ve yarı finale çıkmaya hak kazandı.

Maçın Kırılma Anı

Renegades kaybetmiş olabilir ama bir sonraki turnuvalarda ne kadar tehlikeli olabileceklerini herkese göstermiş oldular. FaZe Clan yarı finalde Astralis ile karşılaşacak.

Yarı Finaller

TyLoo FaZe Clan 08.00
Astralis Mousesports 12.00


This post first appeared on ThatsGameBro, please read the originial post: here

Share the post

IEM Sydney 2018: Yarı Final Karşılaşmaları Belli Oldu

×

Subscribe to Thatsgamebro

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×