Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Calyx ve Legoo, TPL’den Banlandı

Space Soldiers’dan tanıdığımız Buğra “Calyx” Arkın ve Sons of Snakes takımıyla Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda birinci olan Semih “Legoo” Selvi, Türkiye Pro Ligi‘nden 1 hafta banlandı.

Calyx, Legoo’nun evindeydi ve Legoo’nun bilgisayarından, Legoo_tv Twitch hesabından yayın yapıp, onun Steam hesabından TPL’ye girecekti. Kısacası yayının başında Calyx’in Legoo’nun bilgisayarına oturacağını peşin peşin söylediler ve bunu yayın başlığına yazdılar.

Calyx, Legoo’nun hesabında TPL oynuyordu ve skor 12-2’ydi. Oyunun mesajlaşma bölümünde aniden maçın iptal olduğu yazmaya başladı.

Türkiye Pro Ligi’nde adminlik yapan Tugay “TuGux” Keskin, lig kurallarına göre hesap paylaşımı yasak olduğundan dolayı maçı iptal edip Calyx ile Legoo’yu ligden 1 haftalığına uzaklaştırmıştı. İşte maçın iptal olduğu o anlar:

Olayın ardından sinirler gerildi ve yayından sonra Legoo, olay hakkında bir açıklamada bulundu:

Semih Lego Selvi - Türkiye Pro Lig Hk. Facebook Gönderisi

TuGuX tarafından gelen açıklama ise şu şekilde:

Tugay TuGuX Keskin TPL AçıklamaSon sözü size bırakıyorum. Sizce TuGuX’un bu kurallara bağlı kalması doğru muydu, yoksa görmezden mi gelmeliydi?This post first appeared on ThatsGameBro, please read the originial post: here

Share the post

Calyx ve Legoo, TPL’den Banlandı

×

Subscribe to Thatsgamebro

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×