Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Space Soldiers 2019’da Süper Takım Olmayı Planlıyor

Türkiye’nin en iyi CS:GO takımı olan Space Soldiers’ın kurucusu ve CEO’su olan Bünyamin Aydın ile röportaj yapıldı.

Bildiğiniz gibi Space Soldiers, geçtiğimiz günlerde ESL Köln 2017’ye katılıp SK’yı yenerek, ardından da DreamHack Montreal’a katılmayı hak ederek büyük bir başarı yakalamıştı. (Maalesef Vize sorunlarından dolayı Montreal’a katılamadılar, orası ayrı.)

Bünyamin Aydın, theScore eSports’a Space Soldiers’ın hedefleri ile Türkiye’de eSpor hakkında konuştu. Yazomıza röportala devam edelim:

Sizi bir eSpor takımı kurmaya iten şey neydi? Space Soldiers hakkında kişisel ve organizasyon olarak görüşünüz ve takımın hedefleri nelerdir?

Çocukluğumuzdan beri abimle oyunlara çok meraklıydık. Şu anki durumumuzdan anlayacağınız gibi bir gün eSpor’un büyük bir piyasaya hakim olacağını biliyorduk.

Benim vizyonum Space Soldiers’ı eSpor sektöründe bir rol model, bir yol gösterici yapmak. Bir takımdan daha fazlasıyız, bir topluluğuz ve ben diğer takımlara önderlik yapıp bilgi veren biriyim.

Spce Soldiers’takiler geleceğin sporcularıdır. Şimdilik İstanbul’da konumlanıyoruz, ama ben takımı uluslararası bir konumda görüyorum.

Space Soldiers, 2015’in başlarında ortaya çıktı. Sice organizasyon bu zamandan beri ne kadar ilerleme kat etti?

Yatırım alana kadar sadece performans odaklıydık. Yatırım sayesinde buna tamamen odaklandık. Şimdi de bir topluluk oluşturmaya odaklanıyoruz.

Bir çok insanın kafasında, Space Soldiers hakkında soru işaretleri var. Çoğu kişiye göre  bilinmeyen bir organizasyon. Yakında sosyal medya platformlarımızda daha fazla dil seçeneği göreceksiniz.

CS:GO oyunu haricinde takımı genişletmeyi düşünüyor musun?

FIFA’ya da el attık ve çok yetenekli bir oyuncu olan Emre “Riv9” Kayır ile sözleşme imzaladık.

Bence takımınızı yeni oyunlara sokarken acele etmemelisinşz. Benim kuralım önce ilk 20’ye girmek, daha sonra da yeni bir oyun eklemek.

Türkiye’de bir eSpor takımına sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu anlatabilir misin? Muhtemelen Amerika veya Avrupa’daki ülkelerle karşılaştırdığımızda daha büyük zorlukları vardır.

Bir çok donanım ve oyun geliştiricileri Amerika ve Avrupa’da bulunuyor. Bu da oradaki firmalara, eSpor’a daha yakın olma avanajı veriyor. Fakat Türkiye’de eSpor takımı kurmaya çalışırsanız, kesinlikle bir dezavantajınız oluyor. Neyse ki biz uluslararası bir takımız ve bu sayede dünya çapındaki markalarla rahatça iletişime geçebiliyoruz.

Space Soldiers olarak sınırlara, yarışlara ve ülkelere inanmıyoruz. ESpor’un güzelliği uluslararası oluşunda ve umarım böyle kalır.

Bir Türk oyuncuyu FaZe Clan gibi uluslararası süper takımda oynarken görmek ister misin? Yoksa tamamen tek bir milletten oluşan bir takım mı görmeyi tercih edersin?

Kesinlikle, ancak bizim hedefimiz Space Soldiers’ı 2019 yılında süper takım yapmak. Geleceği bilemezsiniz, ancak biz her zaman Space Soldiers’ta yabancı uyruklu bir oyuncu görmeye açığız.

Önemli olan şey takımdaki sinerji, performans ve kişisel disiplindir. Baş koçumuz Can Polat “Hardstyle” Yıldıran, en iyi oyuncuları bulma ve onların oyun yeteneklerini geliştirme konusunda çok iyi bir iş çıkarıyor.


Orijinal röportaj theScoreEsports üzerinde bulunmaktadır ve tamamını oradan görüntüleyebilirsiniz. Bu çeviri bir taslaktır ve güncellenecektir.This post first appeared on ThatsGameBro, please read the originial post: here

Share the post

Space Soldiers 2019’da Süper Takım Olmayı Planlıyor

×

Subscribe to Thatsgamebro

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×