Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Space Soldiers Gruptan Nasıl Çıkar?

Tags: puan rogue north

ECS 3. Sezon Gelişim Ligi’nde (Dev. League) Space Soldiers 8 takım arasında şu anda 2. sırada ve an itibari ile 3. sıradaki Rogue ekibinin 1 maç eksiği gözüküyor. Aralarındaki Puan farkı ise 3! Şimdi Space Soldiers nasıl ilk 2 arasında kalabilir ona bakacağız.

Space Soldiers geçtiğimiz günlerde North ekibiyle berabere kaldı. Ardından FlipSid3’ı 2-0 yenen North, Space Soldiers’ın 3 puan ötesinde liderliğe yerleşti. Şimdi bu akşam temsilcimizin Kinguin maçı var. 3 puan önümüzdeki North ise 3 puan gerimizdeki Rogue ile bir maç yapacak. Bu, North ekibinin son maçı olacak. Ama başta da belirttiğim üzere Rogue’nin bir maçı daha var! Bu akşam Kinguin karşısında Space Soldiers mutlak surette bir galibiyet elde etmeli bir kere onu belirtelim. Yoksa EURO 2016 elemelerindeki gibi birilerinin birilerini yenip başkasının bir başkasına gol atmaması gibi durumları mumla ararız. Şöyle ki:

  • SpaceS Kinguin karşısında 1-1 kalırsa puanı 12 olur, North – Rogue maçından 2-0’lık North galibiyeti çıkmasını bekleriz. Böylece Rogue’nin son maçı bizi ilgilendirmez her türlü 1 puan üstte kalırız. Ama bu durumda Gambit takımının da kalan 2 maçından 1’inde puan kaybetmesini bekleriz. Çünkü şu anda puanı 7 ve kalan 2 maçını kazanırsa 13 olur, gruptan Gambit çıkar. Kimse bunu düşünmüyor. Gambit’in kalan maçlarından biri Tengri’ye karşı. Diğeri Pride’a karşı. Yeni Major görmüş Gambit’in bu maçlarda puan kaybetmesi çok zor.
  • Oldu ki SpaceS – Kinguin maçı 1-1 bitti ve North da Rogue ile 1-1 berabere kaldı. O zaman yine Gambit’in puan kaybetmesini beklemekle beraber, Rogue’nin de son maçında (Pride’a karşı) puan kaybetmesini bekleriz. Ama bu durumda averaj da devreye girer. Rogue Pride maçını kazansa bile Averaj eşitlenir. Peki ne olur? Tam olarak bilmiyorum ama biz Rogue’ye yenildiğimiz için Rogue çıkabilir gruptan. Fazla karıştırmayalım. Yani North’un Rogue karşısında alacağı sonuca göre hayatımız kayabilir, iş mucizeye kalabilir…
  • SpaceS’in Kinguin’e yenilme durumunu hiç saymıyorum bile. O zaman Gambit ve Rogue’nin yanında bir de Kinguin yarışa dahil olur, ilk bahsettiğim durumlar (Gambit’in puan kaybı, Rogue’nin averaj ya da puan kaybı) devam ederken bir de Kinguin’in Tengri’ye kaybetmesini bekleriz.

Kötü senaryoları gördük, biraz da içimizi ferahlatalım. SpaceS – Kinguin maçı 2-0 galibiyetle sonuçlanırsa puanımız 14 olur ve bir anda liderlik durumu gündeme gelir.

  • Bu durumda averajımız North ile eşitlenir ve gözler yine North – Rogue maçına döner. Bu maçtan Rogue galibiyeti çıkarsa kesin çıkarız gruptan. Rogue’nin son maçına göre liderliği konuşuruz. Rogue galibiyeti çıkmazsa zaten Rogue’nin puanı en iyi ihtimalle 9 olur ve bizi geçme ihtimali kalmaz son maçta da. Puanımız 14 olacağı için Gambit’in de yetişme ihtimali kalmaz (maksimum 13 yapabilirler) ve gruptan 2. çıkarız.

Uzun lafın kısası, bu akşam Kinguin’i yenersek kesin çıkıyoruz. Yenemezsek mevzu karışıyor, stres başlıyor. Şimdiden Space Soldiers’a başarılar diliyoruz. İyi seyirler.

Space Soldiers Gruptan Nasıl Çıkar? yazısı ilk önce That's Game Bro üzerinde ortaya çıktı.This post first appeared on ThatsGameBro, please read the originial post: here

Share the post

Space Soldiers Gruptan Nasıl Çıkar?

×

Subscribe to Thatsgamebro

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×