Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Artık Facebook’tan İş Bulabileceksiniz

O atarlı giderli postları silmeyi düşünüyorsanız, şimdi tam zamanı. Facebook iş verenlerin yönettiği sayfalar için iş başvurusu özelliğini açtı.

Yani her gün Facebook’ta takılıp hiç bir şey yapmıyorsanız, şansınız iyi yönde. Facebook’un Executor’u Andrew Bosworth, “Bir fotoğraf ya da kedi videosu paylaşmak kadar kolay” açıklamasında bulundu. Facebook’ta toplamda 65 milyon sayfa (aynen saydık) olduğunu varsayarsak, kârlı bir girişim olduğunu düşünebiliriz. Fakat uygulama şu an sadece ABD ve Kanada için uygulanıyor.

Facebook’un taklit etme politikası, Snapchat’i ciddi bir zarara uğratmıştı. İnstagram, Messenger ve yakında Whatsapp’a Snapchat’in özelliklerini ekleyen Facebook, satın alamadığı Snapchat’in kullanıcılarını resmen kendi bünyesine almıştı. Bu attığı adımlarla beraber aynı hikayenin LinkedIn ve Glassdoor için geçerli olduğunu düşünebiliriz.

İş ilanında bulunmak için bir bilgisayar veya akıllı telefon yeterli olacaktır. Sizi takip eden bir Facebook kullanıcısı, haber akışında sizin yaptığınız ilanı görecek ve istediğiniz bazı sorular önceden doldurulmuş olacak. Örnek olarak;

  • İsim
  • Şehir
  • E-mail
  • Telefon Numarası

Sonrasında ise 1000 kelime ile sınırlı neden o pozisyon için uygun olunduğunu yazılabilen bir metin kutusu çıkacak. Kısaca CV’de atabilirsiniz.

Artık Facebook’tan İş Bulabileceksiniz yazısı ilk önce That's Game Bro üzerinde ortaya çıktı.This post first appeared on ThatsGameBro, please read the originial post: here

Share the post

Artık Facebook’tan İş Bulabileceksiniz

×

Subscribe to Thatsgamebro

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×