Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Ambasadorët rinisin lobimin - News, Lajme - Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv
https://facebook.com/VizionPlusTV
https://twitter.com/VizionPlusTV
?I kërkoj komisionit sot të mbështesë një kalendar, një kalendar të vërtetë për miratimin e kësaj reforme në këtë komision deri në fund të majit dhe në parlament deri në fund të qershorit?.Muaji maj po mbaron, por dita kur reforma ne drejtësi do te miratohet ne Komisionin e posaçëm parlamentar duket ende e largët dhe apeli i diplomatit amerikan duket se nuk u dëgjua nga klasa politike shqiptare. Kur ka nje jave qe Komisioni per reformën nuk ka zhvilluar asnjë mbledhje, 2 ambasadoret Donald Lu e Romana Vlahutin ka nisur serish lobimin per te shtyre para kete reforme dhe ne mesdite ata kane takuar përreth 60 minuta kryetarin e këtij komisioni Fatmir Xhafaj. Asnjë prej protagonisteve nuk ka pranuar te jape detaje rreth bisedës, por ky takim zhvillohet ne nje moment ngërçi per reformën ne drejtësi. Opozita këmbëngul qe arkitektura e sistemit te thjeshtohet duke paraqitur edhe zgjidhjet konkrete; por per shumicën arkitektura eshte e panegociueshme.- See more at: http://vizionplus.al/ambasadoret-rinisin-lobimin/#sthash.3gY38jEp.dpuf


This post first appeared on Video Shqip Ovidim, please read the originial post: here

Share the post

Ambasadorët rinisin lobimin - News, Lajme - Vizion Plus

×

Subscribe to Video Shqip Ovidim

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×