Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Fiks Fare, 10 Shkurt 2016, Pjesa 3 - Investigative Satirical Show

Monitorime
TCH Majko sa i perket kandidatures tjeter. Balla z.Ndocaj. Majko mendoj se kemi te bejme me
nje histori humori edhe vetem kaq. Majko shpresoj qe ky deputet te kuptoje se ne e kemi sensin e humorit edhe si socialist, sigurisht deshirojme te bejme shaka kur eshte koha per shaka. Askush nuk ka guxuar qe me tre muaj deputet te kerkoje te behet kryetar apo te kerkoje te kandidoje per kryetar te Partise Socialiste, keto jane disa sindrome qe ne i kalojme me nje buzeqeshje dhe kaq.
TCH Majko Kocon po e shikojme si nje njeri i cili po behet i fuqishem duke na cingrisur pak nervat. Balla po jua cingris pak nervat e? Majko kete nuk e themi ne publik, po ja themi dhe me dashamiresi, ja themi dhe me te qeshur, ja themi dhe me inat, prapakraheve apo c’rendesi ka edhe balleperballe. Qe kjo eshte duke ndodhur eshte duke ndodhur dhe nuk ka pse te mos ja pohojme njeri-tjetrit. Ne jemi keta qe jemi ne PS sepse vetem ne moment te caktuara quajeni si te doni: krize, disbalance etj, vjen nje moment qe ne e bejme kete debat por pas debatit ka dhe nje balancim te situates.
TCH Majko …..nuk dua te shoh ngjala me sy….Balla jo juve shihini po mos i hani. Majko akoma mareveshja e PS-s me LSI ka mbetur ne nivelin e asaj dates
TCH Majko Ed Rama mund te kete 1500 te meta, bile ngandonjeher me duket se pak i thone se ka te meta pa fund, por problemi eshte qe ky kokederrri i gjate …… Balla e quajtet kokederr? Majko po keshtu eshte kokederr eshte dhe nuk mund te qeverisesh kete vend pa qene kokederr per te bere ate qe s’shkon. Sali Berisha ka qene kokederr i natyres se vet dhe kete s’e ve njeri ne dyshim, Fatos Nano ka qene kokederr i natyres se vet dhe kete s’e ve njeri ne dyshim, Pandeli Majko ka qene kokederr, ca me kujton mua se ne zyre kam qene i buzeqeshur keshtu sic dal ketu perpara? Ilir Meta kokederr i kohes se vet. Ne kete kendveshtrim ky eshte nje vend goxha i veshtire per tu qeverisur.


This post first appeared on Video Shqip Ovidim, please read the originial post: here

Share the post

Fiks Fare, 10 Shkurt 2016, Pjesa 3 - Investigative Satirical Show

×

Subscribe to Video Shqip Ovidim

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×