Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Ky elefant i vogël po mahnit botën me sjelljen e tij…

Tags: tatildelaquo

Një ngjarje shumë e rrallë ka ndodhur në Parkun Kombëtar të Jugut Luangwa , një elefant i vogë ka mahnit botën me sjelljen e tij.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • Video/ Shokon shkenca, pas një dekade do komunikojmë edhe me kafshët
  • 10 kuriozitete mbi kafshët, të cilat nuk i keni ditur…

Fshatarët u alarmuan nga thirrjet dhe të qarat drejt  nënës të një elefanti të vogël. Ata  thirrën punëtorët e shpëtimit në vendngjarje.

Veterinerët arritën të nesërmen dhe i gjetën të dyja kafshët shumë të shqetësuara, duke luftuar për të dalë nga  një gropë tërë natën.

Ata u detyruan të ndalonin nënën në ankth me anë të qetësuesve, për të ndihmuar në mënyrë të sigurt fëmijën.

Ndërkohë elefanti i  vogël që mahniti botën me sjelljen e tij  pasi u shpëtua nga gropa vrapoi menjëherë drejt të emës.

Pasi pa që e ëma nuk po çohej ai u ngjit pas veshit të saj dhe dukej sikur e thërriste të ngrihej.

Rachel McRobb, CEO dhe bashkëpunëtori i CSL tha: ‘Sapo ta nxirrnim nga gropa, ne do t’a dërgonim menjëherë pranë nënës”.

Teksa veterinerët po bënin gati medikamentet për ta rikthyer nënën në jetë, këlyshi qëndronte pranë nënës.

Rachel shtoi: “Ne e rikthyem nënën me antidotin dhe sapo u ngrit ajo ushqeu menjëherë fëmijën. Bebja duhet të ketë qenë vërtet e uritur pasi kaloi gjithë natën në gropë.

Të gjithë u mrekulluan nga përfundimi i historisë.

www.lajm-shqip.com

06.02.2018

The post Ky elefant i vogël po mahnit botën me sjelljen e tij… appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Ky elefant i vogël po mahnit botën me sjelljen e tij…

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×