Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Moti për ditën e sotme, e mërkurë 7 Shkurt 2018

Moti për ditën e sotme, e mërkurë 7 Shkurt 2018, kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta dominojnë motin në të gjithë vendin.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • Mos bëni asnjë plan për fundjavë, ja parashikimi i motit
  • Parashikimi i motit për javën e ardhshme! Do të ketë surpriza…

Shira fillimisht në Perëndim dhe gradualisht në të gjithë vendin.

Gjatë pasdites pritet fuqizim i vranësirave dhe shira me intensitet të dobët deri mesatar në të gjithë territori. Ndërsa reshje të pakta dëbore në zonat e thella malore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten me 1 – 2°C gjatë orëve të mëngjesit ndërsa një rënie e lehtë pritet në mesditë si pasojë e vranësirave të dendura dhe reshjeve.

Era do të fryjë mesatare, me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke bërë që në det dallgëzimi të ngjitet në 4 ballë.

Moti në Europë

Pellgu i Mesdheut dhe Europa Juglindore mbeten me vranësira dhe reshje të konsiderueshme shiu e dëbore.

Po ashtu, zona e Alpeve Europiane dhe brigjet Perëndimore të Europës, paraqiten me vranësira të shpeshta por reshje të pakta.

Por alternime kthjellimesh me vranësira të shpeshta dominojnë kushtet e motit në Qendër dhe Veri të Europës si edhe pjesërisht në Lindje të kontinentit.

www.lajm-shqip.com

06.02.2018

The post Moti për ditën e sotme, e mërkurë 7 Shkurt 2018 appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Moti për ditën e sotme, e mërkurë 7 Shkurt 2018

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×