Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Arrestohet 59 vjeçari nga Berati, kultivonte Cannabis Sattiva dhe…

59 vjeçari nga Berati arrestohet nga policia pasi kultivonte lëndë narkotike Cannabis Sattiva.

Një sasi prej rreth 60 kg kanabis është sekuestruar nga policia e Beratit.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • Qëllon me thikë 19 vjeçarin, ndalohet nga policia Durrës
  • Gjirokastër: BMV del nga rruga 50 metra mbi trotuar, raportohen të…
  • Reshjet e shiut në Gjirokastër, lumi Viroit kapërcen urën!

Arrestohet 59 vjeçari nga Berati, kultivonte Cannabis Sattiva

Operacioni i koduar “Kozare”, ka çuar në pranga 58 vjeçarin, Pëllumb Marra, banues në fshatin Salc, Kozare.

“Arrestimi i tij u bë, nga kontrolli i ushtruar në serat e shtetasit të lartpërmendur në fshatin Salc, Kozare.

Atij iu gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale rreth 60 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva e ndarë në 16 pako.

Gjithashtu u gjetë 1 automatik model 56,  2 krëhra dhe 2 fishek të kalibrit 7.62, 1 pistoletë me ajër e kalibrit 8mm“, sqaron policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprat penale “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”.

Gjithashtu edhe për veprën “Mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve luftarake”.

www.lajm-shqip.com

03.02.2018

The post Arrestohet 59 vjeçari nga Berati, Kultivonte Cannabis Sattiva dhe… appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Arrestohet 59 vjeçari nga Berati, kultivonte Cannabis Sattiva dhe…

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×