Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Për aeroportin e Vlorës: Investim strategjik, vende pune dhe bileta më të lira

Në Komisionin e Ekonomisë janë duke raportuar paraditen e sotme ministrat Gjiknuri dhe Ahmetaj për draftin që është dërguar në Kuvend për aeroportin e ri të Vlorës.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • Goditet aeroplani, pasagjerët përjetojnë tmerr në Moskë
  • E pabesueshme! Donald Trump do të blejë dy frigoriferë për miliona dollarë
  • Aksidentet me aeroplan, 2017-ta viti më i sigurtë për linjat ajrore

Damian Gjiknuri dhe Arben Ahmetaj për aeroportin e Vlorës: “Investim strategjik, vende pune dhe bileta më të lira”

Sipas Gjiknurit, ky aeroport do të jetë me përfitim të madh ekonomik dhe ndërtimi i tij bëhet në një kohë që nevojat për fluturime janë rritur, shkruan opinion.al.

“Vlora do të ketë një aeroport me fitim ekonomik pasi nevojat për fluturime janë rritur.

Do të jetë një investim prej 100 milion eurosh dhe tërësisht privat”, ka thënë Gjiknuri.

Mes të tjerash Gjiknuri ka theksuar se ky aeroport do të punësojë të paktën 1000 punëtorë të përhershëm dhe do të sjellë një interes ekonomik për zonën e Novoselës.

Ndërsa ministri Ahmetaj tha se ne kemi sjellë një draft për t’i hapur rrugë qeverisë të negociojë me parnerët privatë turq.

www.lajm-shqip.com

30.01.2018

The post Për aeroportin e Vlorës: Investim strategjik, Vende Pune Dhe bileta më të lira appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Për aeroportin e Vlorës: Investim strategjik, vende pune dhe bileta më të lira

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×