Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Ja cilat janë arsyet më të shpeshta pse tradhëtojnë femrat…

Thonë se femrat tradhëtojnë me zemër, dhe kjo nuk është edhe aq e pavërtetë, shkruan opinion.al.

Që një femër të arrijë drejt tradhëtisë, duhet të ketë arsye disi të forta, dhe nga një studim realizuar së fundmi, femrat kanë treguar vetë shkaqet që i kanë çuar ato drejt tradhëtisë.

Janë tre shkaqe të cilat duket se i shtyjnë femrat të gjejnë ngrohtësi tjetërkund.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • Tiparet që meshkujt i vlerësojnë shumë tek një femër

  • Nëse një femër ka këto 10 cilësi, mos e lini t’ju ikë…

  • Selanik: Dy shqiptarë meshkuj dhe një femër arrestohen për trafik droge

Ja cilat janë arsyet më të shpeshta pse tradhëtojnë femrat…

Për këto arsye bëhet fjalë:

1 – Tradhtojnë për t’u ndjerë të  dëshiruara. 

Meshkujt me kalimin e kohës, nuk janë edhe aq të dhënë seksualisht si në fillim. I lënë gjërat pas dore, harrojnë të komplimentojnë, dhe nuk kujtohen edhe aq shpesh për të bërë seks.

Femrat duhet të ndihen gjithmonë të dëshiruara, dhe kjo shpesh i çon drejt tradhëtisë.

2 – Nga frika mos mbesin vetëm.

Kur gjërat nuk shkojnë mirë në një lidhje, femrat i zë paniku.

Po flasim për lidhjet e gjata, ku ato janë mësuar me prezencën e një mashkulli në jetën  e tyre.

Kjo quhet përgatitje terreni, dhe thuajse shumica e femrave fillon ta bëjë kur gjërat nuk shkojnë mirë.

3 – Hakmarrja. Edhe kjo ishte një arsye që i çonte femrat drejt tradhëtisë.

Nëse janë tradhëtuar dhe e kanë falur partnerin, shumë prej tyre kanë bërë të njëjtën gjë, në shenjë hakmarrjeje.

www.lajm-shqip.com

30.01.2018

The post Ja cilat janë arsyet më të shpeshta pse tradhëtojnë femrat… appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Ja cilat janë arsyet më të shpeshta pse tradhëtojnë femrat…

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×