Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Moti për ditën e sotme, e martë, 30 janar 2018

Territori vijon në kushtet e kthjellimeve deri në mesditë kur vranësira lokale shfaqen në Qendër dhe Jugperëndim të vendit. Pasditja mbetet me kthjellime thuajse në të gjithë territorin. Duke përjashtuar ekstremin Jugperëndimor dhe Verior të Shqipërisë, ku Moti paraqitet me vranësira të përkohshme.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • Parashikimi i motit për javën e ardhshme! Do të ketë surpriza…
  • Fier: Çmendet moti, vjen pranvera në fund janar, temperatura të larta…

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë mëngjesit. Një rënie të lehtë do shënojnë vlerat termike të mesditës, më e ndjeshme në zonat Lindore.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare. Me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det vijon dallgëzimi 2 ballë.

Moti në Europë

Europa Veriperëndimore dhe pjesërisht Qendra e kontinentit vijon me vranësira dhe reshje të pakta shiu e dëbore. Po ashtu, reshje të përkohshme dëbore do të ketë Europa Verilindore.

Ndërsa Europa Jugore dhe pjesa më e madhe e zonave Lindore të Europës mbeten nën ndikimin e kthjellimeve me vranësira kalimtare.

www.lajm-shqip.com

30.01.2018

The post Moti për ditën e sotme, e martë, 30 janar 2018 appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Moti për ditën e sotme, e martë, 30 janar 2018

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×