Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Breshëri plumbash në ajër, policia prnagos 35 vjeçarin

Prishi qetësinë publike duke qëlluar me breshëri plumbash në ajër, policia arreston në flagrancë autorin.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë  Arben Demollajn.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • 100 ditët e ‘Rama 2’, kryeministri ende në fushatë…

  • Kreu i ri i antimafia-s italiane e nis punën me një vizitë në Shqipëri

Godet me breshëri plumbash lokalin e fshatit.

35 vjeçar është banues në fshatin Mbyet, Patos.

Arrestimi i tij, u bë pasi gjatë natës ka qëlluar në ajër me armë zjarri, pushkë 20 (njëzeçe),  në afersi të një Bar-Restoranti në fshatin Verbas, Patos.

Në vendngjarje është bllokuar arma e zjarrit si dhe 5 (pesë) gëzhoja model 56.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve e municionit luftarak”.

Si dhe për  “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”.

Për lajm-shqip

 Vladimir Muçaj

07.01.2018

The post Breshëri plumbash në ajër, policia prnagos 35 vjeçarin appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Breshëri plumbash në ajër, policia prnagos 35 vjeçarin

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×