Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Të vdekur dhe të plagosur nga sulmi kamikaz

Një sulm kamikaz goditi kryeqytetin afganë këtë të enjte duke shkaktuar viktima në mesin e personelit policor që kishte kryer një operacion kundër drogës së paligjshme, thanë dëshmitarët dhe zyrtarët e policisë.

Të ngjashme mund të lexoni:

• Tiranë/ Gjendet armë zjarri tip Kallashnikov në koshin i plehrave

• Kapet ‘Përbindëshi’ i oqeanit, ja për çfarë krijese bëhet fjalë

• Korçë/ Reshjet e borës, ja akset ku duhet të kini kujdes

Sulm kamikaz në kryeqytetin afganë

Ndërsa forcat e sigurisë arritën në vendngjarje, një reporter i Reuters pa katër automjete policore të transportonin të vdekur dhe të plagosur në një zonë të qytetit jo shumë larg ambasadës së SHBA-ve dhe konsullatave të shteteve të tjera.

Sipas Daily Mail një zyrtar i sigurisë në vendngjarje konfirmoi se shpërthimi ishte shkaktuar nga një sulm vetëvrasës. Zëdhënësi i policisë së Kabulit, Basir Muxhahid, tha se të paktën pesë policë ishin vrarë. Kurse 10 të tjerë ishin plagosur, por ai tha se numri mund të ndryshojë.

Nuk ka patur asnjë deklaratë të menjëhershme të përgjegjësisë për sulmin, i cili ndodhi disa ditë pasi një bombardues vetëvrasës vrau të paktën 41 vetë dhe plagosi më shumë se 80 të tjerë në një qendër kulturore shiite në Kabul, duke theksuar edhe një herë mungesën e sigurisë në kryeqytetin afgan.

www.lajm-shqip.com

04.01.2018

The post Të vdekur dhe të plagosur nga sulmi kamikaz appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Të vdekur dhe të plagosur nga sulmi kamikaz

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×