Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Moti për ditën e sotme, e premte, 5 janar 2018

Paraditja dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të tij. Më të dukshme vranësirat paraqiten në zonat veriore ku priten reshje të pakta dhe të izoluara. Pas mesditës vranësirat shtohen gradualisht në të gjithë territorin. Ndërsa moti në veri mbetet i rrezikuar nga reshje të pakta në zona të izoluara.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • E frikshme, por mrekullisht e bukur: Ujëvara e Niagarës ngrin nga acari
  • Akull dhe temperatura ekstreme, peshkaqenët ngrijnë në det

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen lehtë gjatë mëngjesit por një rritje me 2°C do të pësojnë temperaturat e mesditës, kryesisht në zonat Qendrore dhe Jugore. Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Juglindor ndërsa në det do të gjenerohet dallgëzim 1-2 ballë.

Moti në Europë

Europa Perëndimore dhe pjesërisht Qendra e Europës dominohen nga vranësira dhe reshje të konsiderueshme shiu e dëbore. Po ashtu, zona e Alpeve Europiane paraqitet me vranësira dhe reshje të herë pas hershme dëbore. Ndërsa kthjellimet dominojnë Pellgun Mesdhetar, Europën Lindore dhe pjesërisht zonat Qendrore të Europës.

www.lajm-shqip.com

05.01.2018

The post Moti për ditën e sotme, e premte, 5 janar 2018 appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Moti për ditën e sotme, e premte, 5 janar 2018

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×