Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Princeshat e Disney-t mësueset më të mira për leksionet e dashurisë

Në fëmijërinë e hershme, teksa femrat shihnin filmat e famshëm të Disney-t, nuk kanë rreshtur së fantazuari për princin e tyre të kaltër.

Në fakt ky term është plotësisht jashtë realitetit, dhe megjithatë kjo nuk i ka ndalur femrat të ëndërrojnë edhe në rininë e hershme.

Mirëpo nuk duhet të shohim vetëm anën e artë të këtyre filmave pasi ato fshehin një mesazh që mund të na ketë shpëtuar disi.

Më poshtë keni të renditura të gjithë mesazhet e fshehura të këtyre filmave të paharrueshëm të fëmijërisë parë nga një kënvështrim më realist.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • 5 gjërat që ndodhin kur takon mashkullin e duhur pas një lidhjeje të gabuar

  • Butrint Imeri është bërë baba? Ja kush është djali i tij

Princeshat e Disney-t japin mesazhe realiste për ditët e sotme.

Hirushja

E kujt i intereson personaliteti i bukur që fshihni?

Të gjithë në fillim duan pamjen e jashtme, ja pse Hirushja u detyrua të linte punën si shërbëtore për tu bërë e bukur për një natë.

Epo le të jemi realist, po ta kishte njohur në rrethana të tjera, princi i saj i kaltër as që do ja hidhte sytë.

disney-t

Princesha Jasmin

Meshkujt vdesin kur ju bëni të vështirën.

E mbani mend historinë e Aladinit dhe princeshës Jasmin?

Epo le të jemi realist, Aladini u fiksua më shumë për faktin se ajo i bëri të vështirën dhe ai u detyrua edhe të gënjente për ta bërë për vete.

Sa histori të tilla keni dëgjuar?

Disney-t

Princesha Belle

Femrat vdesin për djemtë e këqinj, sidomos kur mund ti ndryshojnë.

Është një histori e vjetër sa koha.

Femrat duan një djal të keq, dhe më pas fiksohen ta ndryshojnë atë. Epo Bella pati fat, shumica dështojnë.

Disney-t

www.lajm-shqip.com

04.01.2018

The post Princeshat e Disney-t mësueset më të mira për leksionet e dashurisë appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Princeshat e Disney-t mësueset më të mira për leksionet e dashurisë

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×