Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Gent Bejko emocionon fansat: Fjalë nga zemra për nënën e tij!

Aktori i njohur, Gent Bejko, ka zgjedhur një mënyrë origjinale për të shprehur dashurinë dhe mirënjohjen për nënën e tij, Zhanetën.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • Aktori i famshëm turk deklaron: Jam shqiptar, vij nga Gjakova!
  • Vin Diesel aktori më i paguar në botë, ja sa fitoi këtë vit

Në facebook, Gent Bejko shkruan ato që e ëma i ka mësuar.

Sipas tij kanë qenë dhe mbeten themeli më i fortë i jetës së tij.

Postimi i plotë:

Mësuese Zhani,

Faleminderit për 6 klasët e para që më dhe.

Ti nuk e di po unë Facebook-un nuk e kam qejf fare se më duket shumë farsë,po ngaqë e di që ti moj vashëz e bukur ke filluar të rrish shumë këto kohë thashë po e bëj publike dashurinë time për zyshën e parë.

Faleminderit që nuk më mësove ‘asgjë’. Dmth faleminderit që më mësove se e vetmja gjë që duhet të mësoja, ishte: të mësoja vetë!

Të mësoja të luaj teatër në skenë por jo në jetën reale.

Të jesh apo të thuash të vërtetën në ditët tona kërkon guxim prej të çmenduri,

Dashuria për njerëzit, kafshët apo sendet mund demonët,

Të falësh të bën më burrë sesa meshkujt e shterpëzuar nga ‘burrnia e tepërt’,

Të duroj dallgët e jetës por jo ato të hipokrizisë kolektive që na rrethon,

Nuk ke nevojë të bërtasësh se ngjirresh kot e askush nuk të dëgjon,

Të mësoja se historia është tepër tërheqëse dhe e bukur por varet në duar të kujt e lëmë,

Ç’të mbjellësh do të korrësh…

Nuk më mësove me pak fjalë asnjë gjë moj vajzë!

Sepse mësova me shumë se c’duhet nga qetësia jote dhe sytë e ty të kaltër.

Tek e fundit u dhe mësim gati 30 brezave e në mos më shumë ata mund të flasin për ty më tepër se unë.

Shpesh do të doja që të më kishe mësuar te kundërtat por kjo lloj dëshire më zgjat shumë pak sepse nuk mund të jem ai që nuk jam. Në egon time flenë ëndrrat e tua prej nëne… Kështu që…

Faleminderit Zysha më e mirë në botë!

www.lajm-shqip.com

03.01.2018

The post Gent Bejko emocionon fansat: Fjalë nga zemra për nënën e tij! appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Gent Bejko emocionon fansat: Fjalë nga zemra për nënën e tij!

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×