Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Moti për ditën e sotme, e enjte, 4 janar 2018

Orët e para të ditës mbeten me kthjellime të shkurtra por me vranësira të shpeshta dhe reshje afatshkurtra në pjesën më të madhe të vendit. Deri në mesditë kur vranësirat largohen nga territori shqiptar. Gjatë pasdites, moti vijon kryesisht me kthjellime deri vonë në mbrëmje. Vranësirat ri-shfaqen në zonat Veriore. Ndërsa gjatë natës, pritet që vranësirat të shtrihen në të gjithë vendin.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • Kanada, vlera ekstreme të termometrit deri në minus 40 gradë
  • Policia Rrugore u bën thirrje drejtuesve të mjeteve

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë sjellin orët e mesditës. Era do të fryjë mesatare në tokë dhe det. Me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Perëndimor, duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë.

Moti në Europë

Perëndimi dhe pjesa më e madhe e Europës Qendrore paraqiten me vranësira dhe reshje të pakta shiu e dëbore. Problematike situata paraqitet në zonën e Alpeve të Europës. Priten reshje të dendura dëbore si edhe stuhi të fuqishme të erës.

Por gadishulli Iberik dhe pellgu Mesdhetar paraqiten kryesisht të kthjellëta. Kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë kushtet e motit në Veri dhe Verilindje të kontinentit.

www.lajm-shqip.com

04.01.2018

The post Moti për ditën e sotme, e enjte, 4 janar 2018 appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Moti për ditën e sotme, e enjte, 4 janar 2018

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×