Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Detoksikimi i trupit pas festave, ja tre receta të thjeshta

Detoksikimi është një proces gjatë të cilit trupi i njeriut në thelb nxjerr nga trupi lëndët toksike dhe substanca të tjera të dëmshme për të.

I gjithë ky proces me të vërtetë mund tju ndihmojë nëse ju jeni mbipeshë dhe jeni të gatshëm të bëni një dietë.

Të ngjashme mund të lexoni:

  • Babai kërcen në tub me të bijën, ja si reagon publiku

  • Horoskopi ju tregon pikën tuaj më të fortë, zbulojeni cila ju përket

Detoksikimi i trupit, një proces shumë i nevojshëm pas festave.

Ne ju inkurajojmë që të provoni këtë formë për detoksifikimin e trupit pasi keni konsumuar ushqime me shumë kalori për festa.

Limon dhe xhinxher.

Kjo pije e mahnitshme është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur.

Çfarë ju duhet është limoni dhe xhenxhefil.

Për ta përgatitur atë përzihet limon me ujë, grini xhenxhefil mbi gotë dhe ju jeni gati për ta shijuar!

Xhinxher ndihmon për të filluar fuqishëm metabolizmin e njeriut, ndërsa limoni përbën një detoxifikues natyrore.

Pini këtë pije detoks jo më shumë se 30 minuta para mëngjesin tuaj.

Ju patjetër do të ndjeheni të rifreskuar dhe të gatshëm për të nisur ditën tuaj!

Mollë me selino

Nëse ju doni të filloni mëngjesin tuaj me një trajtim të plotë të vitaminave dhe mineraleve të shëndetshme, provoni këtë përzierje të bukur të karotës (ajo i jep ngjyrën portokalli), mollë, selino dhe limes.
Kur është fjala për mollët, zgjidhni mollët jeshile.

Për të përgatitur këtë pije, nevojiten dy mollë, dy karota, një kërcell i vetëm selino, dhe jo më shumë se pesë limes vogla.

Të gjithë përbërësit frulohen në blender dhe pija juaj është gati për tu shijuar.

Çaji jeshil

Nuk mund të ketë një dietë të mirë detox pa çaj jeshil.

Çaji jeshil ka antioksidantë të shumtë të cilët trupi juaj përdor për të luftuar toksina si dhe disa sëmundje.

Nuk ka absolutisht asnjë arsye për t’ju shmangur kësaj pije!

Gjithashtu, çaji jeshil garanton humbjen e peshës, ndihmon në zvogëlimin e rrezikut të sëmundjeve kardiovaskulare, diabet tip II, Alzheimer dhe sëmundjen e Parkinsonit.

www.lajm-shqip.com

03.01.2018

The post Detoksikimi i trupit pas festave, ja tre receta të thjeshta appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Detoksikimi i trupit pas festave, ja tre receta të thjeshta

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×