Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Shpëtoni nga kolla, ky është shurupi që e përgatisni lehtësisht në shtëpi

Kolla është një prej problemeve më të shpeshta, sidomos në stinën e ftohtë, ku shumica e problemeve shëndetësore shoqërohen prej saj.

Të ngjashme mund të lexoni:

• Pija që djeg dhjamrat për 48 orë, ja si përgatitet ajo

• Llokume me finjë, recetë unikale e guzhinës gjirokastrite

• Sheqeri.. ndikimet që jep në tru! Lidhet me mënyrën e marrjes…

Kolla, ja si të shpëtoni prej saj

Gjithë çfarë ju duhet për të shpëtuar prej kollës është qepa dhe mjalti, ku me këta dy përbërës krijojmë një shurup natyral i cili e zhduk kollën.

Që të dy përbërësit reduktojnë irritimin e rrugëve të frymëmmarrjes, duke zhdukur bakteret dhe toksinat.

Ju nevojitet një kokërr qepë dhe gjysmë filxhani mjaltë. Priteni qepën në feta të imëta dhe vendoseni me sistem në një kavanoz xhami.

Sipër saj hidhni mjaltë dhe sigurohuni që qepa të mbulohet plotësisht. Mbylleni vazon dhe lëreni të pushojë për 12 orë në një vend të freskët dhe të errët, shkruan noa.al.

Merrni nga një lugë nga ky shurup me stomakun bosh, dy ose tre herë në ditë. Praktikojeni një gjë të tillë çdo ditë, deri sa të zhduket plotësisht kolla.

03.01.2018

www.Lajm-Shqip.com

The post Shpëtoni nga kolla, ky është shurupi që e përgatisni lehtësisht në shtëpi appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Shpëtoni nga kolla, ky është shurupi që e përgatisni lehtësisht në shtëpi

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×