Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Spektakël fishekzjarresh në vendin më të varfër në Europë…

Si kurrë më parë 2018 trokiti në Tiranë me një spektakël fishekzjarresh.

Të ngjashme mund të lexoni:

• Ndërrimi i viteve pritet në plazh në këto vende të botës

• 15 mënyra për të qenë më të mirë në vitin e ri, ja se si

• Digjet në ditën e fundit të vitit banesa e familjes rome

Spektakël fishekzjarresh

Sikundër Roma, Berlini, apo Londra, edhe në Tiranë mijëra qytetarë mbushën sheshin “Skënderbej” të transformuar tashmë, për të bërë numërimin mbrapsht të sekondave deri në nisjen e hedhjes së fishekzjarreve.

Sheshi “Skënderbej” ishte epiqendra e festimeve. Pjesëmarrësit në koncertin e organizuar nga Bashkia shijuan edhe spektaklin e fishekzjarreve dhe rrokën gotat në sekondat e para të këtij viti. E nëse për vite me radhë gjithçka i është lënë rastësisë, Bashkia e Tiranës ishte kujdesur për gjithçka.

Fishekzjarret dhuruan një spektakël të koordinuar piroteknik. Festa deri në orët e para të mëngjesit me këngëtarët më të mirë të momentit, e radhitën Tiranën ndër kryeqytetet që festuan më bukur.

Nuk dihet se sa është fatura e shpenzimeve për festimet e kryera. Ajo mund të jetë disa qindra mijëra euro.  Dhe të shpenzosh shuma të tillë për një spektakël fishekzjarresh që zgjat pak minuta, kur ke me qindra qytetarë që i drejtohen çdo ditë mensave që ofrojnë ushqim falas. Kjo gjë nuk është aspak normale.

www.lajm-shqip.com

02.01.2018

The post Spektakël fishekzjarresh në vendin më të varfër në Europë… appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Spektakël fishekzjarresh në vendin më të varfër në Europë…

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×