Get Even More Visitors To Your Blog, Upgrade To A Business Listing >>

Si do të jetë java e parë e janarit…

Java e parë e Janarit ka nisur me një luhatje temperaturash.

Të ngjashme mund të lexoni:

• Parashikimi / Ja si do të jetë moti natën e ndërrimit të viteve…

• Moti polar në Kanada, vlera ekstreme të termometrit deri në minus 40 gradë

• Rikthehet shiu, ja si do jetë moti për ditën e fundit të vitit

Java e parë e janarit do të sjell rritje të lehtë në të dy ekstremumet.

E marta nuk sjell ndryshime të ndjeshme të tyre; ekstremumet termike do luhaten nga -3°C mëngjesi në zonat malore deri në vlerat 13 – 14°C, gjatë mesditës në ultësirën perëndimore.

“Meteoalb” parashikon reshje të pakta në ekstremet Veri – Jug dhe zonat Lindore deri në orët e natës kur reshjet intensifikohen përkohësisht në pjesën më të madhe të vendit.

Parashikimi për ditën e sotme:

Orët e para të ditës mbeten me vranësira e reshje të pakta në Veri – Qendër ndërsa reshje të izoluara në pjesën tjetër të vendit. Mesdita dobëson vranësirat duke izoluar shirat në Veriperëndim – Jugperëndim dhe dëborë të pakët në zona të izoluara në Veri dhe Lindje duke lënë pjesën tjetër të territorit shqiptar me kthjellime e vranësira kalimtare.

www.lajm-shqip.com

02.01.2018

The post Si do të jetë java e parë e janarit… appeared first on Lajm-shqip.com.This post first appeared on Lajmi I Fundit Lajm Shqip, please read the originial post: here

Share the post

Si do të jetë java e parë e janarit…

×

Subscribe to Lajmi I Fundit Lajm Shqip

Get updates delivered right to your inbox!

Thank you for your subscription

×